Emir Berke Zincidi

Sibel Can

Ajda Pekkan

Tarkan

2. Sınıf Hayat Bilgisi Sunuları

2.Sınıf Hayat Bilgisi Sunuları 8 Nisan 2017
217 views

2. Sınıf Hayat Bilgisi Sunuları

Bu sayfada 2. sınıf hayat bilgisi sunuları içermektedir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Aynı zaman da ödevlerinize de çok yardımcı olacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. İlk olarak birinci üniteden başlayalım. İlk ünitenin adı okul heyecanımdır. Okulda daha başarılı olmak isteyen öğrenciler bu maddeleri yerine getirmesi gerekiyor. Bunlar sabah uyanıp okula zamanında gitmek, dengeli beslenmek, ders içinde öğretmeni dinlemek, ders içinde konsantre olmak, günlük olarak dersleri tekrar etmek, ödevleri yapmak, okul kıyafetlerinizi, okul çantasını düzenli hazırlamak ve saatinde yatıp uyumalısınız. Unutmayın ki Mustafa Kemal Atatürk de çok disiplinli ve planlı çalışmalar yaptığından dolayı her işinde çalışkan olmuştur. Okul çantanızı mutlaka ders programına uygun olanı hazırlayınız.

Kişisel bakımınızı düzenli yapmalısınız. Duş alın, dişinizi fırçalayın, tırnaklarınızı kesin ve saçlarınızı da tarayın. Ayrıca yüzünüzü de yıkamayı unutmayınız. Her zaman kurallar olduğunu unutmamalısınız. Toplumun ve okulun düzeninin olması için kuralların olması şarttır. Okul kurallarını sizlere yazalım. Bunlar okulunuzu ve sınıfınızı temiz tutun. Okuldan izin almadan asla dışarı çıkmamalısınız. Koridorda ve sınıflarınızda koşup bağırmayınız. Sınıfın içerisinde öğretmen varsa mutlaka kapıyı çalıp o şekilde sınıfa giriniz. Aynı zaman da ders saati içerisinde yemek yememelisiniz. Beslenmenizi de her zaman düzenli ve dengeli bir şekilde yapmalısınız. Özellikle süt ürünlerini, et ve yumurtayı hiç eksik etmeyin. Okul tüm öğrencilerimizindir ve sahip çıkılması gerekir. Okulun ve sınıfın eşyalarını mutlaka temiz tutun ve daha özenli kullanın.

Unutmayın ki o eşyaları siz kullandıktan sonra diğer öğrenciler kullanacaklardır. 2. sınıf hayat bilgisi sunuları için bu siteyi incelemenizi tavsiye ediyorum. Şimdi de taşıtlardan bahsedelim. Hava taşıtları helikopter ve uçaktır. Su taşıtları ise tekne ve gemidir. Kara yol taşıtları ise araba, tren, otobüs, motosiklet ve kamyondur. Ayrıca trafik kurallarına da uyulması gerekiyor. Ulaşım yolları kullanan her insan trafik kurallarına uyulması gerekiyor. Sadece ulaşım yolları değil yayalar da karşıdan karşıya geçerken trafik kurallarına uyması gerekiyor. Çünkü trafik ışıkları hem yayalar için ve hem de taşıtlar içindir. Taşıtlar için kırmızı ışık yandığında, yayalar için de yeşil ışık yanar. 2. sınıf hayat bilgisi sunuları umarım sizlere çok yardımcı olacaktır. Tüm öğrencilere bu siteden bilgi almakta ve sizlerde bu yüzden rahatlıkla bu siteye güvenip araştırma yapabilirsiniz.

Vücudumuzu tanıyalım konusuna geçtik. Bu da çok eğlencelidir. Vücudumuzun baş, gövde kollar ve bacaklar diye üç ana kısımdan oluşmaktadır. İnsanların göz, kulak deri, dil ve burun diye beş duyu organı bulunmaktadır. Vücudunuzun sağlıklı olmasını istiyorsanız oyun oynarken kesici aletlerden uzak durun. Arkadaşlarınızı itmeyin ve vurmayın. Yüksek yerlerden asla atlamayın. Dengeli beslenin. Bolca meyve tüketin. Çöpleri her zaman çöp kutusuna atın. Son olarak da dişlerinizi düzenli fırçalamayı unutmayın. İnsan ilişkilerinde de davranışlar daha düzgün, güler yüzlü ve sıcak kanlı olmalısınız. Büyüklerinize ve küçüklerinize karşı kibar ve nazik davranmalısınız. Büyüklerinizin hatrını sorun ve küçüklerinize karşı da her zaman sevgi dolu olun. Yani küçüklere her zaman sevginizi gösterin.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
BAKIMLI OLMAK ıÇıN SUNUSU ıNDıR

BAKIMLI OLMAK ıÇıN SUNUSU ıNDıR

6 Mayıs 2013
470 views
KıM KıME BENZıYOR SUNUSU ıNDıR

KıM KıME BENZıYOR SUNUSU ıNDıR

1 Nisan 2013
450 views
KATI SIVI GAZ SUNUSU ıNDıR

KATI SIVI GAZ SUNUSU ıNDıR

23 Mart 2013
574 views
SUYUN MACERASI SUNUSU ıNDıR

SUYUN MACERASI SUNUSU ıNDıR

23 Mart 2013
494 views
YAşASIN BAYRAM VAR SUNUSU ıNDıR

YAşASIN BAYRAM VAR SUNUSU ıNDıR

23 Mart 2013
524 views
ATATÜRK ALBÜMÜ SUNUSU ıNDıR

ATATÜRK ALBÜMÜ SUNUSU ıNDıR

23 Mart 2013
552 views
HEPıMıZ LıDERıZ SUNUSU ıNDıR

HEPıMıZ LıDERıZ SUNUSU ıNDıR

23 Mart 2013
404 views
ONLAR LıDER SUNUSU ıNDıR

ONLAR LıDER SUNUSU ıNDıR

23 Mart 2013
460 views