Emir Berke Zincidi

Sibel Can

Ajda Pekkan

Tarkan

Atatürk Slayt Ve Sunuları

Atatürk Slayt ve Sunuları 6 Mart 2017
223 views

Atatürk Slayt Ve Sunuları

Eğitim gören çocukların derslerinde görülen Atatürk konularından sizlere çok araştırılan Atatürk ün hayatını anlatmaya başlamak isterim. Mustafa Kemal Atatürk aynı zaman da ülkemizin kurucusu olmaktadır. Hatta Gazi Mustafa Kemal Atatürk diye anılmaktadır. Kendisi bin sekiz yüz seksen bir tarihinde Selanik de dünyaya gelmiştir. Mustafa Kemal Atatürk ün annesi ve babasının mesleği öğretmendir. Mustafa Kemal Atatürk ün okul yılları çok renkli geçmiştir. Zübeyde hanım oğlu Mustafa Kemalin mahalle mektebinde okumasını istemiştir. Ancak babası Ali Rıza bey yeni yöntem ile eğitim veren Şemsi efendi okuluna gitmesini istedi. Sonra anne ve babası kendi aralarında karar verdi ve Mustafa Kemalin ilk önce mahalle mektebine sonrada Şemsi efendi okuluna gitmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk ün babası bin sekiz yüz seksen sekiz tarihinde babası vefat etmiştir. Babasının ölümünden sonra annesi Zübeyde hanım çeşitli zorluklarla karşılaşmıştır. Sonra Zübeyde Hanım çocukları alıp abisinin yanına çiftliğe gitmiştir. Mustafa Kemal Selanik te okumaya devam etti ve bitirmiştir. Mustafa Kemal Atatürk Askeri Rüştiye sınavlarına girdi ve kazandı. Sonra İstanbul Harp okulunu ardından da Harp Akademisini bitirmiştir. Mustafa Kemal Atatürk ardından da kurmay yüzbaşı oldu ve Osmanlı ordusuna katılmıştır. Atatürk ün askerlik yılları çok fazla hareketli geçtiğini söylemek isterim.

Mustafa Kemal Atatürk ün ilk görevi bin dokuz yüz beş tarihinde Şama atandı. Bin dokuz yüz yedi yılında da Kıdemli yüzbaşı seçilmiştir. Bin dokuz yüz dokuz yılında da kurmay başkanı görevini yapmıştır. Bin dokuz yüz on yılında Fransa ya gitti ve bin dokuz yüz on bir yılında da genel kurmay başkanlığı olarak çalışmaya başlamıştır. Mustafa Kemal Atatürk ün ilk gittiği savaşın adı Trablusgarp tır. Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale savaşı yaptıktan sonra ilk önce Edirne de daha sonra Diyarbakır da çalışmıştır. Bin dokuz yüz on altı tarihinde Rus kuvvetleriyle savaştı ve Muşu geri almıştı.

Mustafa Kemal bin dokuz yüz otuz dört tarihin de TBMM kanunu ile kendisine Atatürk soyadı verilmiştir. Sonrasında ise bin dokuz yüz otuz beş tarihinde Mustafa Kemal Atatürk dördüncü kez cumhurbaşkanı olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk ün sevdiği şeyler kitap okumak, müzik dinlemek, yüzmek ve dans etmeyi de çok sevmektedir. Ayrıca kendisi tavla oynamaya da bayılırdı. Bin dokuz yüz otuz yedi yılında hastalığı ortaya çıkmıştır. Yalova da iken rahatsızlığı artmıştır. Bin dokuz yüz otuz sekiz yılında vefat etmiştir.

Atatürk slayt ve sunuları için ödevlerinize yardımcı olacak konuları bu siteden bulabilirsiniz. Atatürk ün hayatı ile ilgili sunular hazırlamak istiyorsanız bu yazımızdan bilgiler edinebilirsiniz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Atatürk slayt ve sunuları için bu siteye tıklamanız yeterli olacaktır. Dönem ödevlerine slayt hazırlamak için ve ödevler için sunular hazırlamak istiyorsanız bu anlattığımız konu eminim sizlere çok yardımcı olacaktır. Devamlı okunan ve araştırılan Atatürk ün hayatının konusu ödevlerinize yardımcı olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Atatürk Hakkında Bilgiler Sunusu

Atatürk Hakkında Bilgiler Sunusu

29 Aralık 2013
734 views
Atatürk Ve Çocuk Sevgisi Sunusu

Atatürk Ve Çocuk Sevgisi Sunusu

28 Aralık 2013
686 views
Geldikleri Gibi Giderler Sunusu

Geldikleri Gibi Giderler Sunusu

28 Aralık 2013
583 views
Atatürk'ün Ankara'daki Son Günü Sunusu

Atatürk'ün Ankara'daki Son Günü Sunusu

28 Aralık 2013
512 views
Atatürk ılkeleri Sunusu

Atatürk ılkeleri Sunusu

22 Aralık 2013
535 views
Sevr Antlaşması Sunusu

Sevr Antlaşması Sunusu

22 Aralık 2013
465 views
Bunlar da var!
BEKTAşıLıK SUNUSU

BEKTAşıLıK SUNUSU

4 Ekim 2012
331 views
KIRSAL ALANDA KADIN SLAYTI

KIRSAL ALANDA KADIN SLAYTI

15 Nisan 2013
356 views
ıZCı DAıMA HAZIRDIR KONU SLAYTI

ıZCı DAıMA HAZIRDIR KONU SLAYTI

28 Mart 2011
330 views
SES NEDıR

SES NEDıR

13 Nisan 2010
428 views
IşIK VE SES SLAYTI SUNUMU ıNDıR

IşIK VE SES SLAYTI SUNUMU ıNDıR

2 Nisan 2011
346 views
8.sınıf ikilemeler sunusu

8.sınıf ikilemeler sunusu

27 Nisan 2015
619 views
TÜRK DESTANLARI SLAYTI

TÜRK DESTANLARI SLAYTI

6 Şubat 2014
380 views
kas sunusu

kas sunusu

29 Eylül 2014
324 views