Yıldız Parkı’nda Doğa ve Tarihle Kucaklaşmak

Yüz Germede Yeni Dönem İpek Estetiği

Yağlı Yiyeceklerin Zararları

Sevgilinizle Yapabileceğiniz Aktiviteler

Bahar Yorgunluğunu Giderme Yolları

Bahar Yorgunluğunu Giderme Yolları Nelerdir?

Bahar aylarında görülen bireylerdeki dirençsizlik, halsizlik ve yorgunluk gibi durumlar bahar yorgunluğu olarak adlandırılır. Bu tip durumlardan kurtulma yolları bir çoktur. Mevsimsel değişmeler ile metabolizmanın da değişiklik göstermesi ile bireylerde hal yani fiziki ve ruhsal değişiklik meydana gelse de, bu tip durumlardan kurtulma elbette mümkündür. Bu yazımızın içeriği bahar aylarına girerken yorgunluk gibi olumsuzluklardan kurtulma yollarına ayırdık. Dileseniz bunları açıklayalım; Bahar yorgunluğunu giderme  yolları; Vitamin almak önemli Mineral ve vitaminin eksikliği, çoğu zaman kendini yorgunluk olarak hissettirir. Bazen de yorgunluk hissinin aşırı olmasına neden olur. B6, B12, selenyum, C vitamini, krom, B2, B1 ve iyot gibi mineraller yerince alınması gerekir.

Ayrıca vitamin ve mineral olarak zenginliği ile bilinen, yeşil yapraklı sebzeler, yumurta, balık, yağlı tohumlar ve süt ürünleri gibi besinler yeterince tüketilmelidir. Egzersiz yaşama hayır Egzersiz gün içinde az olsa yapılmalıdır. Yorgunluk hissini arttıracağı şeklinde düşünülse de aslında düzenli yapılan egzersiz vücudun dinç kalması içi oldukça önemlidir. Düzenli yapılan egzersiz, kanı temizler ve vücut ısısının dengede kalmasına yardımcı olur. Bitki çayları Yaygın olarak içtiğimiz siyah çayın yorgunluk aldığı bilinmektedir. Fakat siyah çay yerine, C ve A vitamini açısından zengin olan bitki çaylarını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda demir ihtiyacınızı da bitki çayı içerek giderebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, nane çayı, yorgunluk giderici ve kan dolaşımını hızlandırması açısından tüketilebilir. Bilgisayar kullanım süresi Yaygın olarak kullanılan elektronik aletler nerede ise her bireyde, farklı amaçlara hizmet için bulunmaktadır. Radyasyon yayması sınırlı tutulan bu cihazlar, ne kadar da olsa insan sağlığı için zararı olmaktadır. Radyasyonun etkisi kişide kronik yorgunluk hissi oluşturmaktadır.

Elektronik cihazların zararını en az seviyede tutabilmek için yanı başında bir kaktüs çiçeği bulundurulabilir. Ilık duş almak Su, insan için hayattır gerçeğinden yola çıkarsak, yorgunluk hissi giderici olarak ılık su ile duş oldukça etkilidir. Her gün duş alınamasa dahi iki günde bir de olsa alınmasında yarar vardır. Ciltteki gözenekler temizlenir ve rahatlatıcı bir hissiyat uyandırır. Masajın olumlu etkisi Masaj salonlarına her zaman gidemeyebilirsiniz. Ancak eşiniz dostunuz gibi bir yakınınızdan yardım alarak, ruhsal ve fiziksel olarak rahatlama açısından masaj yaptırabilirsiniz Özetlemek gerekirse; bahar yorgunluğunu giderme yollarını,bahar aylarına geçiş sürecinde yorgunluk hissi olması durumunda yapılabilecek vücut rahatlatıcı faktörler yukarıdakiler ile sınırlı tutulmamalıdır. Değişik uzman görüşleri de alınabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Yağlı Yiyeceklerin Zararları

Yağlı Yiyeceklerin Zararları

5 Ekim 2017
78 views
Ortaköy’ün Olmazsa Olmazları

Ortaköy’ün Olmazsa Olmazları

2 Ekim 2017
92 views
KENDİ KENDİNİN DOKTORU OLMAK

KENDİ KENDİNİN DOKTORU OLMAK

29 Eylül 2017
95 views
Gülben Ergen

Gülben Ergen

23 Eylül 2017
84 views
Orucun Faydaları

Orucun Faydaları

15 Eylül 2017
89 views
Atatürk’ün Hayatı

Atatürk’ün Hayatı

12 Eylül 2017
123 views
Sağlık Sunuları

Sağlık Sunuları

29 Mart 2017
111 views
Bunlar da var!
DUYGUSAL ZEKA SUNUSU ıNDıR

DUYGUSAL ZEKA SUNUSU ıNDıR

28 Aralık 2011
334 views
12.SINIF FONKSıYONLAR SUNUSU

12.SINIF FONKSıYONLAR SUNUSU

29 Mayıs 2011
460 views
uzunluk ölçme sunusu

uzunluk ölçme sunusu

7 Ekim 2012
351 views
sigaranın zaraları

sigaranın zaraları

2 Mayıs 2012
264 views
Tam Sayılar Sunusu

Tam Sayılar Sunusu

12 Ocak 2013
324 views
KUL HAKKI SUNUSU ıNDıR

KUL HAKKI SUNUSU ıNDıR

24 Şubat 2013
581 views
Metin Türleri Sunusu

Metin Türleri Sunusu

28 Mart 2011
752 views