İlker Kaleli

Emir Berke Zincidi

Sibel Can

Ajda Pekkan

BAYANLAR İÇİN MUHTEŞEM İŞ FİKİRLERİ

BAYANLAR İÇİN MUHTEŞEM İŞ FİKİRLERİ

Dünyanın gelişmeye devam etmesiyle birlikte bayanların iş sektöründe ki önemi de kat kat artmıştır. Bu artış ile birlikte kadınların çalışma oranı da artmıştır. Bayanların çalışma oranının artışı ile iş sektöründe bayanları daha fazla görmeye başlamamız artık erkeklerin yaptığı işleri bayanlarında yapabildiğinin göstergesi olmuştur. İş sektörüne girmek isteyen ancak nerede çalışacağına karar veremeyen bayanlar için “Bayanlar İçin Muhteşem İş Fikirleri” adlı makalemizde bayanların çalışmaya başlayabileceği birkaç iş imkanını anlatacağız.

İş Fikri 1: Tuhafiye açmak. Tuhafiye açmak için öncelikle biraz sermayenizin olması gerekecektir. Küçük bir yerde olsa size ufakta olsa bir getirisi olacaktır. Kim bilir belki tuhafiyenizi büyüteceksiniz. Bu tamamen sizin tecrübenize ve doğru kararlar vermenize bağlı olacaktır.

İş Fikri 2: Kuaför açmak. Bayanların vazgeçilmezi olan kuaförler, bayanlar için iş imkanı da olmaktadır. Bayanların en yoğun şekilde çalıştığı bir iştir. Kendi kuaförünüzü açmak ya da bir kuaförde çalışmaya başlamak iyi bir iş imkanı olabilir. Kuaför olmak için biraz sermaye biraz da tecrübe gerekecektir. Kuaför eğitimi alarak kendi kuaförünüzü açabilirsiniz. Bu iş imkanı da tamamen sizin tecrübe ve iş zekanız ile çok iyi olabilir.

İş Fikri 3: Pastane açmak. Pastaneler kadınlar için çok yabancı gelmeyen bir yerdir. Hemen hemen her bayan, pastanede ki o pastaların, kurabiyelerin ya da poğaçaların nasıl yapıldığını baktığı anda zihninde canlandırmaktadır. Eğer sizde öyle iseniz pastalar, poğaçalar vb. unlu yiyecekler yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için de sermaye ve tecrübe gerekecektir. Tecrübeniz var ise tek sorun bütçe olacaktır. Ama yine de hayaliniz ise bunu başarabilirsiniz. Ayrıca evinize ek gelir sağlamış olacaksınız.

İş Fikri 4: Bir şeyler üreterek para kazanabilirsiniz. Birçok bayan evde yeni bir şeyler üreterek para kazanabilmektedirler. Nakış, oya vb. şeyler yaparak satışa sunarlar ve para kazanırlar. Aşırı bir para kazanmasalar da ek bir gelir olmaktadır. Bunun için ek bir sermayeye gerek yoktur. Sadece üretmek için kullanacağınız malzemeleri almanız yeterli olacaktır. Bu malzemelerde pahalı şeyler değildir.

İş Fikri 5: Makale yazmak. Oturduğunuz yerden her konuda makale yazarak para kazanabilirsiniz. İnternet sitelerinin artması ile makale açığı ortaya çıkmaya başlamıştır. Makale açığı ortaya çıkınca ise ücretli makale satışları başlamıştır. Çalışmak istiyorsanız size bayanlar için muhteşem iş fikirlerinden en yakın olan mesleği seçin. Kendinize yakın bir mesleği seçerseniz daha mutlu bir şekilde o işi yaparsınız ve daha iyi şeyler ortaya çıkar. Durum böyle olunca kendinizi daha fazla geliştirirsiniz ve işinizin ehli biri olursunuz. Kısa zamanda işinizde usta ve tanınan biri olursunuz. Mutlu olduğunuz mesleği yapmak her zaman paradan önce olsun. Çünkü bir meslekte mutlu olmanız paradan daha önce gelir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Hayatı Anlatan Sunular

Hayatı Anlatan Sunular

18 Mart 2017
254 views
Hayatı Anlatan Sunular

Hayatı Anlatan Sunular

3 Mart 2017
550 views
Pasaport Harçları

Pasaport Harçları

9 Şubat 2017
730 views
Değerler Eğitimi Nedir

Değerler Eğitimi Nedir

24 Aralık 2016
731 views
Sınav Analiz Raporu

Sınav Analiz Raporu

23 Aralık 2016
810 views
Sınıf Nöbet Çizelgesi

Sınıf Nöbet Çizelgesi

22 Aralık 2016
747 views
Gerçek ve Mecaz Anlam

Gerçek ve Mecaz Anlam

19 Aralık 2016
692 views
Öğretim Teknikleri Slayt

Öğretim Teknikleri Slayt

17 Aralık 2016
517 views
Seminer Konuları

Seminer Konuları

16 Aralık 2016
783 views
Çanakkale Savaşı Slayt

Çanakkale Savaşı Slayt

15 Aralık 2016
581 views
Bunlar da var!
31 MART OLAYI SUNUSU

31 MART OLAYI SUNUSU

17 Eylül 2011
921 views
KARIşIMLAR SUNUSU

KARIşIMLAR SUNUSU

30 Mart 2011
366 views
ELEMENTLER VE SEMBOLLERı SUNUSU

ELEMENTLER VE SEMBOLLERı SUNUSU

3 Mayıs 2011
337 views
uzay

uzay

14 Nisan 2010
252 views
BEDıR UHUD VE HENDEK SAVAşLARI SLAYTI

BEDıR UHUD VE HENDEK SAVAşLARI SLAYTI

8 Şubat 2014
774 views
DONMA ISISI SUNUSU

DONMA ISISI SUNUSU

2 Mayıs 2012
334 views