Emir Berke Zincidi

Sibel Can

Ajda Pekkan

Tarkan

Fizik Slayt Ve Sunuları

Fizik Slayt ve Sunuları 10 Mart 2017
225 views

Fizik Slayt Ve Sunuları

Sizlere fizik slayt ve sunuları hakkında dersinizde ödev ve çalışmalar yapacaksanız bu siteye girip bilgiler alabilirsiniz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. İlk önce fiziksel ve kimyasal değişimler konusunu anlatmaya çalışacağız. Günlük hayatta da maddelerde de değişimler olmaktadır. Maddelerin değişimi ikiye ayrılmakta ve bunlar fiziksel ve kimyasal olarak ayrılmaktadır. Fiziksel değişmelerde sadece dış yani görsel değişimler olmaktadır. Kimyasal değişmelerde ise maddelerin içleri değişmektedir. Hal değişim olaylarından da sizlere bahsedelim. Maddenin sıvı olması hal değişim olması demektir. Sizlere şimdi de maddenin özelliklerinden bahsedelim. Maddeler ilk olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunlar karışım ve saf maddedir. Saf madde demek tek cins maddeden oluşur.

Karışım ise içerisinde çok madde bulunmasına denmektedir. Saf olan madde eridiği zaman buna erime noktası adı verilir. Donma noktası ise yine saf olan bir maddenin soğutulmaya başladığı an verilen addır. Kaynama noktası ise saf olan bir maddenin kaynamaya başladığı ana denmektedir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Fizik slayt ve sunuları çalışmalarınız varsa sizlere umarım yardımcı olacağını umuyoruz. Maddeler güneş enerjisi yardımıyla yörünge değiştirmesine madde döngüsü adı verilmektedir. Su döngüsü ise hava hareketiyle sistem değiştirilmesine su döngüsü adı verilir. Karbon döngüsü demek ilk önce karbonun karbondioksit olduğunu biliniz. Karbon döngüsü de karbon atomlarının okyanuslar sonucu ile karbon döngüsü oluşturmaktadır.

Sitemizde bulunan fizik slayt ve sunuları aynı zaman da telefonunuza ve bilgisayarınıza da indirebilirsiniz. Kuvvet ve hareket konularında n söz edelim. Hareket kavramı demek bir cismin yer değiştirilmesine verilen addır. Kuvvet kavramı ise durmuş olan bir cismin hareket yönünün değişmesine verilen addır. Bileşke kuvvet kavramı ise çok fazla kuvvetin tek başına yaptığı iştir. Dengelerin kuvvet kavramı da duran bir cisme etki ediliyorsa ve kuvveti yoksa buna dengelenmiş kuvvet denir. Dengelenmemiş kuvvet de bunun tam tersidir. En ünlü fizikçilerden biri Newton dan bahsetmeye sıra geldi. Newton bir ingiliz dir. Aynı zaman da ünlü bir fizikçi ve ünlü bir matematikçi olmaktadır. Newton evrensel çekim ile çok ilgilenmektedir. Ayrıca da fizik konusunda çok önemli buluşlarda yapmıştır.

İlk olarak Newton ışık konusunda buluş yapmıştır. Yaptığı ilk işi üçgenden camı geçirip ardından renkleri elde etmiştir. Işık ise prizma sayesinde kağıda yapıştırılıp değişik renklere değildir. Adeta bu görüntü bir gök kuşağı gibi olmuştu. Dalton atom modellerinin hakkında bilgi verelim. Bileşikleri elementler oluşturmakta ve belirli kütleler oluşturulur. Kütleler belirli aralıklar ile birleştiği zaman sabit olmakta ve buna dalton atom modeli denmektedir. Thamson atom modeli ise elektroliz maddelere verilen isim olmaktadır. Thamson atom modelini sitemizdeki resimlerden de inceleyebilirsiniz. Rutherfard atom modeli ise ışınlardan yayılan radyoaktif madden meydana gelmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
POTANSıYEL ENERJı SLAYTI

POTANSıYEL ENERJı SLAYTI

13 Şubat 2014
542 views
AKIM SıDDET SLAYTI

AKIM SıDDET SLAYTI

13 Şubat 2014
525 views
OHM KANUNU SLAYTI

OHM KANUNU SLAYTI

13 Şubat 2014
1.188 views
VOLTMETRE VE AMPERMETRELı DEVRE SLAYTI

VOLTMETRE VE AMPERMETRELı DEVRE SLAYTI

13 Şubat 2014
637 views
WHEATSTONE SLAYTI

WHEATSTONE SLAYTI

13 Şubat 2014
492 views
ZAMAN GRAFıKLERı SLAYTI

ZAMAN GRAFıKLERı SLAYTI

13 Şubat 2014
468 views
ELEKTRıK ALANININ TANIMI SLAYTI

ELEKTRıK ALANININ TANIMI SLAYTI

12 Şubat 2014
496 views