Ece Erken Kimdir

Kandil Ve Bayram Sunuları

Lise Edebiyat Sunusu

Psikoloji ve sosyoloji slaytları

Hayatı Anlatan Sunular

Hayatı Anlatan Sunular

Sizlerin aradığı hayatı anlatan sunular hakkında bilgi vereceğiz. Hayatı anlatan sunular için araştırma yaptığınızı biliyorum. En çok aranan ve en çok şiirleri ile çok tanınmış bir isim olan Mhmet Akif Ersoyun hayatını sizlere anlatacağız. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Mehmet Akif Ersoyun sekseninci ölüm yıl dönümü oldu. Ülkemizde de okuduğumuz istiklal marşının aynı zaman da yazarı Mehmet Akif Ersoydur. Şimdi sizlere Mehmet Akif Ersoyun kim olduğunu anlatmaya gelelim. Mehmet Akif Ersoy yirmi aralık bin sekiz yüz yetmiş üç tarihinde dünyaya gelmiştir. Ayrıca yirmi yedi aralık bin dokuz yüz otuz altı yılında da hayata gözlerini yummuştur. Mehmet Akif Ersyoy sekizinci ölüm yıl dönümünü sevgiyle ve saygıyla anıyoruz. Mehmet Akif Ersoyun babasının adı Mehmet Tahir ve annesinin ismi ise Eminedir. Babası Mehmet Tahirin doğum yılı bin dokuz yüz yirmidir. Mehmet Akif Ersoyın kız kardeşinin ismi ise Nuriyedir.

Mehmet Akif Ersoy İstanbulun Nasuf mahallesinde dünyaya gelmiştir. Mehmet Akif Ersoyun çocukluğu ise Osmanlı devletine denk gelmiştir. Mehmet Akif Ersoy bın sekiz yüz yetmiş sekiz tarihinde yani dört yaşında iken Emir bulvarı mektebinde eğitime başlamıştır. Bu mektepte iki yıl eğitim görmüştür. Bu yıl içinde de arapça dilini de öğrenmiştir. Hayatı anlatan sunular hazırlamak istiyorsanız bu sayfadan detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Hayatı anlatan sunular için bu sayfayı ziyaret etmelisiniz. Mehmet Akif Ersoy bin sekiz yüz seksen iki tarihinde ilköğretimini tamamlamıştır. Mehmet Akif Ersoy Fatih merkez Rüştiyesinde başlamıştır. Burada İran edebiyatı derslerine de katılmıştır. Lise eğitimini de buradan aldı. Evleri yandığı zaman babası da vefat etti. Bu yüzden de bir süre okula devam edememiştir. Şiirle ilgisi bu zamandan sonra başlamıştı. Yirmi ıki aralık bin sekiz yüz doksan üç tarihinde birincilik alarak mezun olmuştur. Sonrasında da Baytar müfettiş muavini yapmak için tayyin edilmiştir. Ardından dört sene boyunca da Arabistan da görev yaptı.

Mehmet Akif Ersoyun düşüncelerinden akıttığı şiirleri çok güzel ve çok anlamlıdır. Mehmet Akif Ersoy bir eylül bin sekiz yüz doksan sekiz tarihinde tam yirmi beş yaşında iken İsmet hanım adında biri ile evlenmiştir. O yıllar Maarif ve resimli gazetelerde şiir yazıp yayınlamıştır. Hayatı anlatan sunular arasında Mehmet Akif Ersoyun hayatını bilmeyenler mutlaka incelemeli diyorum. Mehmet Akif Ersoy on yedi şubat gününde Hakimiye Milliyede yayınlanmıştır. O yıllarda Hamdullah Suphi tarafından okunmuştur ve ayakta alkışlanmıştır. Bin dokuz yüz yirmi bir yılında da milli marş olarak herkes kabul etmiştir. Ödül olarak Mehmet Akif Ersoya beş yüz lira verildi. Ama Mehmet Akif Ersoy bu parayı hayır kurumuna bağışlamayı daha çok uygun görmüştür.

En çok sevilen şair olan Mehmet Akif Ersoy on yedi haziran bin dokuz yüz otuz altı yılında hastalığından dolayı tedavi olmak için İstanbula gitmiştir. Ancak aynı yıl içinde İstanbul şehrinde vefat etmiştir. Beyoğlunda olan mısır apartmanında yaşıyordu ve orada vefat etmiştir. Sonra da Mehmet Akif Ersoyun Edirne kapı şehitliğinde yatırdılar. Mehmet Akif Ersoyun tüm şiirleri bu şekilde anlamlı ve özel olmaktadır. Mehmet Akif Ersoy şiirlerden dolayı aldığı ödüllerini hep kurumlara bağışlamıştır. Şiirleri para için asla yazmıyordu. O sadece şiirlerini özel olarak okunması için yazıyordu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Hayatı Anlatan Sunular

Hayatı Anlatan Sunular

18 Mart 2017
192 views
Hayatı Anlatan Sunular

Hayatı Anlatan Sunular

3 Mart 2017
468 views
Yazar Ve Şair Sunuları

Yazar Ve Şair Sunuları

2 Mart 2017
422 views
Pasaport Harçları

Pasaport Harçları

9 Şubat 2017
658 views
Değerler Eğitimi Sunusu

Değerler Eğitimi Sunusu

14 Aralık 2016
560 views
Sınıf Yönetimi Slayt

Sınıf Yönetimi Slayt

13 Aralık 2016
382 views
Askerlik Düşecek mi

Askerlik Düşecek mi

12 Mayıs 2016
425 views
Estetik Operasyonları

Estetik Operasyonları

11 Mart 2016
313 views
Bunlar da var!
DÜZLEMDEKı DOğRULAR SUNUSU

DÜZLEMDEKı DOğRULAR SUNUSU

30 Mart 2011
292 views
7.sınıf batıl inançlar sunusu

7.sınıf batıl inançlar sunusu

22 Nisan 2015
949 views
LAıK DEVLET NEDıR? SLAYTI

LAıK DEVLET NEDıR? SLAYTI

21 Ocak 2013
318 views
Virgülün kullanıldığı yerler

Virgülün kullanıldığı yerler

28 Mart 2011
601 views
KURTULUşTA DOğU CEPHESı SLAYTI

KURTULUşTA DOğU CEPHESı SLAYTI

17 Mart 2013
330 views
MODERN TARIM SUNUSU

MODERN TARIM SUNUSU

1 Şubat 2012
329 views
türkiyedeki yer altı kaynakları

türkiyedeki yer altı kaynakları

13 Nisan 2010
334 views