FATİH PORTAKAL

Nіlaу Dоrsa

İlker Kaleli

Emir Berke Zincidi

Hayatı Anlatan Sunular

Hayatı Anlatan Sunular

Sizlerin aradığı hayatı anlatan sunular hakkında bilgi vereceğiz. Hayatı anlatan sunular için araştırma yaptığınızı biliyorum. En çok aranan ve en çok şiirleri ile çok tanınmış bir isim olan Mhmet Akif Ersoyun hayatını sizlere anlatacağız. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Mehmet Akif Ersoyun sekseninci ölüm yıl dönümü oldu. Ülkemizde de okuduğumuz istiklal marşının aynı zaman da yazarı Mehmet Akif Ersoydur. Şimdi sizlere Mehmet Akif Ersoyun kim olduğunu anlatmaya gelelim. Mehmet Akif Ersoy yirmi aralık bin sekiz yüz yetmiş üç tarihinde dünyaya gelmiştir. Ayrıca yirmi yedi aralık bin dokuz yüz otuz altı yılında da hayata gözlerini yummuştur. Mehmet Akif Ersyoy sekizinci ölüm yıl dönümünü sevgiyle ve saygıyla anıyoruz. Mehmet Akif Ersoyun babasının adı Mehmet Tahir ve annesinin ismi ise Eminedir. Babası Mehmet Tahirin doğum yılı bin dokuz yüz yirmidir. Mehmet Akif Ersoyın kız kardeşinin ismi ise Nuriyedir.

Mehmet Akif Ersoy İstanbulun Nasuf mahallesinde dünyaya gelmiştir. Mehmet Akif Ersoyun çocukluğu ise Osmanlı devletine denk gelmiştir. Mehmet Akif Ersoy bın sekiz yüz yetmiş sekiz tarihinde yani dört yaşında iken Emir bulvarı mektebinde eğitime başlamıştır. Bu mektepte iki yıl eğitim görmüştür. Bu yıl içinde de arapça dilini de öğrenmiştir. Hayatı anlatan sunular hazırlamak istiyorsanız bu sayfadan detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Hayatı anlatan sunular için bu sayfayı ziyaret etmelisiniz. Mehmet Akif Ersoy bin sekiz yüz seksen iki tarihinde ilköğretimini tamamlamıştır. Mehmet Akif Ersoy Fatih merkez Rüştiyesinde başlamıştır. Burada İran edebiyatı derslerine de katılmıştır. Lise eğitimini de buradan aldı. Evleri yandığı zaman babası da vefat etti. Bu yüzden de bir süre okula devam edememiştir. Şiirle ilgisi bu zamandan sonra başlamıştı. Yirmi ıki aralık bin sekiz yüz doksan üç tarihinde birincilik alarak mezun olmuştur. Sonrasında da Baytar müfettiş muavini yapmak için tayyin edilmiştir. Ardından dört sene boyunca da Arabistan da görev yaptı.

Mehmet Akif Ersoyun düşüncelerinden akıttığı şiirleri çok güzel ve çok anlamlıdır. Mehmet Akif Ersoy bir eylül bin sekiz yüz doksan sekiz tarihinde tam yirmi beş yaşında iken İsmet hanım adında biri ile evlenmiştir. O yıllar Maarif ve resimli gazetelerde şiir yazıp yayınlamıştır. Hayatı anlatan sunular arasında Mehmet Akif Ersoyun hayatını bilmeyenler mutlaka incelemeli diyorum. Mehmet Akif Ersoy on yedi şubat gününde Hakimiye Milliyede yayınlanmıştır. O yıllarda Hamdullah Suphi tarafından okunmuştur ve ayakta alkışlanmıştır. Bin dokuz yüz yirmi bir yılında da milli marş olarak herkes kabul etmiştir. Ödül olarak Mehmet Akif Ersoya beş yüz lira verildi. Ama Mehmet Akif Ersoy bu parayı hayır kurumuna bağışlamayı daha çok uygun görmüştür.

En çok sevilen şair olan Mehmet Akif Ersoy on yedi haziran bin dokuz yüz otuz altı yılında hastalığından dolayı tedavi olmak için İstanbula gitmiştir. Ancak aynı yıl içinde İstanbul şehrinde vefat etmiştir. Beyoğlunda olan mısır apartmanında yaşıyordu ve orada vefat etmiştir. Sonra da Mehmet Akif Ersoyun Edirne kapı şehitliğinde yatırdılar. Mehmet Akif Ersoyun tüm şiirleri bu şekilde anlamlı ve özel olmaktadır. Mehmet Akif Ersoy şiirlerden dolayı aldığı ödüllerini hep kurumlara bağışlamıştır. Şiirleri para için asla yazmıyordu. O sadece şiirlerini özel olarak okunması için yazıyordu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Hayatı Anlatan Sunular

Hayatı Anlatan Sunular

18 Mart 2017
255 views
Hayatı Anlatan Sunular

Hayatı Anlatan Sunular

3 Mart 2017
553 views
Yazar Ve Şair Sunuları

Yazar Ve Şair Sunuları

2 Mart 2017
483 views
Pasaport Harçları

Pasaport Harçları

9 Şubat 2017
732 views
Değerler Eğitimi Sunusu

Değerler Eğitimi Sunusu

14 Aralık 2016
672 views
Sınıf Yönetimi Slayt

Sınıf Yönetimi Slayt

13 Aralık 2016
485 views
Askerlik Düşecek mi

Askerlik Düşecek mi

12 Mayıs 2016
510 views
Estetik Operasyonları

Estetik Operasyonları

11 Mart 2016
365 views
Bunlar da var!
8.sınıf SES OLAYLARI KONU SLAYTI

8.sınıf SES OLAYLARI KONU SLAYTI

12 Nisan 2010
635 views
DÜNYA BıR KAğITA NASIL SIğAR? SUNUSU

DÜNYA BıR KAğITA NASIL SIğAR? SUNUSU

10 Kasım 2012
414 views
KESıRLER SUNUSU

KESıRLER SUNUSU

22 Ocak 2012
316 views
atatürkün hayatı slaytı

atatürkün hayatı slaytı

24 Mart 2011
277 views
VARLIKLAR ALEMı SLAYTI

VARLIKLAR ALEMı SLAYTI

13 Ekim 2012
389 views
Işık kaynakları sunusu

Işık kaynakları sunusu

28 Mart 2011
345 views
6. Sınıf Üslü Sayılar slaytı indir

6. Sınıf Üslü Sayılar slaytı indir

19 Nisan 2015
1.037 views