Emir Berke Zincidi

Sibel Can

Ajda Pekkan

Tarkan

Hayatı Anlatan Sunular

Hayatı Anlatan Sunular 3 Mart 2017
547 views

Hayatı Anlatan Sunular

Bu sunumlar içerisinde ilk önce sizlere Hz. Muhammed s. a. v peygamberimizin hayatını anlatan sunumlar yazalım. Peygamberimiz Arabistanın Mekke şehrinde doğmuştur. Ayrıca yüz yetmiş bir yılında da dünyaya gözlerini açmştır. Peygamberimizin annesinin adı Amine babasının adı ise Abdullahtır. Peygamberimizin dedesinin adı ise Abdulmuttaliptir. Peygamberimizin babası Şam da gözlerini yummuştur. Peygamberimizin ismini dededi koymuştur. Çünkü Muhammed isminin anlamı övülen demektir. Mekke de havalar aşırı soğuk oluyordu ve insanlar çok çabuk hastalanıyorlardı. Peygamberimizin süt annesi Halimedir. Peygamberimiz altı yaşındayken annesini kaybetmiştir. Peygamberimizin annesi ölünce ona dedesi Abdulmuttalip bakmaya başlamıştır. Dedeside hastalanınca amcası Ebu Talipe bakması için verilmiştir. Dedesi öldükten sonra Hz. Muhammed amcası Ebu Talip ile kalıyordu. Hz. Muhammed çok güvenilir bir adamdı. Herkese sevecen, sayglı ve güler yüz gösteriyordu. Sonrasında Hz. Muhammed Haticenin yanında çalışmıştır. Daha sonra Hatice ve Hz. Muhammed tanışıp evlendiler. Hz. Muhammed ve Hz. Hatice evlendikten sonra altı tane çocukları olmuştur. Peygamberimizin hayatı anlatan sunuları sizler için bir kez daha bilgi vermiş olduk.

Hayatı Anlatan Sunular, Aşık veyseli bilmeyen yoktur. Aşık veyselin hayatını anlatan sunular hazırladık. Aşık veyselin hayatı hakkında sizlere biraz bilgi vereceğim. Aşık veyselin babası çok meraklı bir adamdı. Oğluna hep şiirler okuyup ezberletirdi. Aşık veysel babasından şiirler dinleyerek o da meraklı olmuştur. Sonrada Aşık Veysel kendini saza adamıştır. Aşık Veysel yirmi beş yaşında iken Esma adında bir kızla evlendirilmiştir. Aşık Veyselin ikinci çocuğu eşi emzirirken tıkanıp vefat etmiştir. Sonrada karısı evden kaçmıştır. Aşık Veysel çok içine kapandı. Aşık Veyselin eşi bir buçuk yaşındaki çocuğunu bırakıp kaçmıştır. Sonra Aşık Veyseli yeniden evlendirdiler. İkinci evliliğinden altı adet çocuğu olur ve on sekiz adet de torunu olmuştur.

Hayatı anlatan sunular konusuna devam edelim ve istiklal marşı şiirinin yazarı olan Mehmet Akif Ersoyun hayatını anlatalım. Mehmet Akif Ersoyun annesinin adı Emine Şerife ve babasının adı ise Tahir efendidir. Mehmet Akif Ersoy ilk eğitimini Emin mahalle mektebinde okumuştur. Orta okulunu da Mülkiye mektebinde bitirmiştir. Lise eğitimini de ingilizce, arapça, farsça ve fransızca dillerinin eğitimini almışlardır. Mehmet Akif Ersoyun babası öldükten sonra Baytar mehtebini okumuş ve birincilikle de tamamlamıştır. Mehmet Akif Ersoyun şiirleri hep derinlik içermektedir. Şiirlerinde anlattığı konular hep destan havasında, hayal kırıklıkları, sevinçleri ve Türk milletinin acılarını anlatmıştır. Mehmet Akif Ersoyun ölüm tarihi yirmi yedi aralık bin dokuz yüz otuz altıdır. Mehmet Akif Ersoyun etnik kökeni Arnvutluktur. Mehmet Akif Ersoyun doğum tarihi ise yirmi aralık bin sekiz yüz yetmiş üçtür. Mehmet Akif Ersoyun ölüm yaşı altmış üçtür. Mehmet Akif Ersoyun mesleği şairlik, gazetecilik, öğretmenlik ve milletvekilidir. Mehmet Akif Ersoy İstanbul şehrinin Sebahattin adlı üniversitede de görev yapmıştır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Pasaport Harçları

Pasaport Harçları

9 Şubat 2017
728 views
Değerler Eğitimi Sunusu

Değerler Eğitimi Sunusu

14 Aralık 2016
667 views
Sınıf Yönetimi Slayt

Sınıf Yönetimi Slayt

13 Aralık 2016
478 views
Askerlik Düşecek mi

Askerlik Düşecek mi

12 Mayıs 2016
502 views
Estetik Operasyonları

Estetik Operasyonları

11 Mart 2016
362 views
Üniversite Adaylarına Sürpriz

Üniversite Adaylarına Sürpriz

4 Mart 2016
350 views
Akşemseddin’in hayatı sunusu

Akşemseddin’in hayatı sunusu

22 Nisan 2015
946 views
Bunlar da var!
4.SINIF ETKıN YURTTAşLIK SLAYT

4.SINIF ETKıN YURTTAşLIK SLAYT

28 Mart 2011
552 views
YAPILARINA GÖRE ZAMıRLER SUNUSU

YAPILARINA GÖRE ZAMıRLER SUNUSU

14 Mayıs 2012
344 views
OLASILIK VE ıSTATıSTıK SUNUSU

OLASILIK VE ıSTATıSTıK SUNUSU

31 Aralık 2012
339 views
Iceland Hakkında Bilgiler Sunusu

Iceland Hakkında Bilgiler Sunusu

9 Ocak 2014
372 views
RÖNESANS HAREKETLERı SUNUSU ıNDıR

RÖNESANS HAREKETLERı SUNUSU ıNDıR

12 Şubat 2013
395 views
CEPHEDEN HABER VAR SUNUSU

CEPHEDEN HABER VAR SUNUSU

20 Ocak 2012
382 views
Nasrettin Hoca'nın Hayatı Sunusu

Nasrettin Hoca'nın Hayatı Sunusu

11 Ocak 2013
342 views
ÇOCUK VE GENÇLERDE  SPOR SLAYT

ÇOCUK VE GENÇLERDE SPOR SLAYT

14 Nisan 2010
372 views
Tarih Dersi Sunuları

Tarih Dersi Sunuları

20 Mart 2017
295 views