Yıldız Parkı’nda Doğa ve Tarihle Kucaklaşmak

Yüz Germede Yeni Dönem İpek Estetiği

Yağlı Yiyeceklerin Zararları

Sevgilinizle Yapabileceğiniz Aktiviteler

Hayvanlarla İlgili Sunular

Hayvanlarla ılgili Sunular 1 Nisan 2017
293 views

Hayvanlarla İlgili Sunular

Dersleriniz için hayvanlarla ilgili sunular arıyorsanız bu sayfadan hayvanlarla ilgili sunular hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Sizler için hayvanlarla ilgili ilginç bilgileri bu sayfadan okuyabilirsiniz. Su samuralarını bilirsiniz. Su samuraları uyudukları zaman el, le tutuştuklarını biliyormuydunuz. Su samuraları el, ele tutuşup o şekilde uyurlar. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Sincapları bilirsiniz. Sincaplar meşe palamutlarını toprağın altına saklarlar. Ancak sincaplar meşe palamutlarını nereye sakladıklarını pek hatırlamazlar. Bu yüzden tüm ağaçların yetişmesini sağlamış olurlar. Kaplumbağalar yalnızca makatlarından nefes almaktadırlar. Çin ülkesinde eğer bir pandayı öldürürseniz cezası da ölüm olmaktadır. Domuzların orgazmı tam otuz dakika sürmektedir. Yunus balıkları da insanlar gibi isimleri vardır. Bunu sakın unutmayınız.

Kuzey Antarktikadaki martılar tek eşlidirler. Aslanlar gün içinde elli defa çiftleşebilirler. Hayvanların ter bezleri farklı yerlerde bulunmaktadır. Köpeklerin ter bezleri ise ayaklarında bulunur. Karıncalar çok çalışkan hayvanlardır. Bu yüzden de karıncalar hiç uyumazlar. Timsahların gözleri renkleri göremez. Timsahlar renk körü olmaktadır. Ayılar atlar kadar çok hızlıdır. Bundan dolayı da ayılar da atlar kadar hızlı koşabilirler. Erkek develer dişi develerin kokusunu uzaktan bile hissedilebilir. Dünyanın en büyük hayvanı balina olmaktadır. İnekler iki yüz bir bardak süt üretebilmektedirler. Fareler susuzluğa dayanabilen hayvanlardır. Köpek balıkları kanı çok seven hayvandır. Denizin içindeki kan damlasını bile hissedebilirler. Kurbağalarda altı yüz çeşit vardır. Yılanlar duymayan hayvanlardır. Tarantulalar uzun zaman boyunca yiyeceksiz yaşayabilen hayvanlardır. Bukalemunlar vücutlarında daha uzun dilleri vardır. Deve kuşlarının gözleri beyinlerinden daha büyüktür. Deniz otlarının erkekleri hamile kalabiliyor. Sivrisineklerin dişileri insanları ısırmaktadır.

Balinaların mavi renklerinin dilleri çok kalındır. Kara sineklerin vızıltıları fa notasıdır. Pireler çok yükseğe zıplarlar. Kunduzların sürekli dişleri uzamaktadır. Dişlerini dengede tutmak için ağaç dallarından dişlerini törpülemektedir. Istiridyeler çok defa cinsiyetlerini değiştirmektedir. Hayvanlarla ilgili ilginç bilgileri öğrenmek istiyorsanız bu siteden faydalanabilirsiniz. Fareler çok üremektedirler. Mavi balinalar çok fazla ses çıkarırlar. İnekler ve atlar ayakta uyuyan hayvanlardır. En büyük balık köpek balığıdır. Köpek balıklarının iskelet kemikleri yoktur sadece kıkırdakları vardır. Dünyanın en büyük yumurtası balinalardan çıkar. Sincap çok merhametli hayvanlardır. Çünkü terkedilmiş sincap yavrularını evlat alabiliyorlar. Yılanların gözleri kapalı olsa bile göz kapaklarından görebiliyor. İneklerin ve koyunların dört adet mideleri vardır. Kara sinekler sadece üç hafta yaşamaktadırlar. Kargalar o kadar zeki hayvanlardır ki birbirlerine şaka bile yapabiliyorlar. Kaplumbağalar yalnızca popolarından nefes almaktadırlar.

İneklerin arkadaşları olmalarını çok severler. Onlar arkadaşsız asla yaşayamazlar. Fareler de insanlar gibi gıdıklanan hayvanlardır. Keçilerde insanlarda olduğu gibi aksan farklıkları bulunmaktadır. İnsanların nasıl parmak izleri varsa köpeklerinde burun izleri vardır. Kelebekler ayaklarından tat alan hayvanlardır. Civcivler yumurtadan çıkmadan anneleri ile sesli iletişim kurabiliyorlar. İstridyeler her çiftleştikleri zaman kendi cinsiyetlerini değiştirmektedirler. Penguen çeşitlerinden olan gentoo eşlerine evlenme teklifi ederken çakıl taşı alırlar. Maymunların cinsinden olan makaklar atomatları kullanabiliyorlar. Kapibarlar en büyük kemirgen hayvanlardır. Kapibarların kiloları yetmiş beştir. Tavşanlar başlarını hareket ettirmeden etrafını görebiliyor. Kutup ayıları yalnız yaşayan hayvanlardır. Ama arkadaş kurdukları zaman uzun sürer ve sadık kalırlar. Kediler güvendikleri insanlara kafasını değdirirler.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Zebra Sunusu

Zebra Sunusu

20 Aralık 2013
539 views
Kangaross Sunusu

Kangaross Sunusu

20 Aralık 2013
552 views
Hayvanları Koruma Günü Sunusu

Hayvanları Koruma Günü Sunusu

20 Aralık 2013
712 views
Fish Sunusu

Fish Sunusu

20 Aralık 2013
542 views
Kertenkeleler Sunusu

Kertenkeleler Sunusu

20 Aralık 2013
440 views
Chicken Sunusu

Chicken Sunusu

20 Aralık 2013
401 views
Rabbits Sunusu

Rabbits Sunusu

20 Aralık 2013
535 views
Arı Zehiri Sunusu

Arı Zehiri Sunusu

20 Aralık 2013
504 views
Scorpion Sunusu

Scorpion Sunusu

20 Aralık 2013
533 views
Aslan Ve Ceylan Sunusu

Aslan Ve Ceylan Sunusu

20 Aralık 2013
476 views