Emir Berke Zincidi

Sibel Can

Ajda Pekkan

Tarkan

Hayvanlarla İlgili Sunular

Hayvanlarla ılgili Sunular 5 Mart 2017
661 views

Hayvanlarla İlgili Sunular

Hayvanlara karşı bir çok insanın ilgisi vardır. Doğada bizimle birlikte hayvanlarında yaşama hakları bulunmaktadır. Bazı evcil hayvanlar evlerde ve dışarıda yaşarlar. Hayvanlar nerede yaşarlarsa yaşasınlar onların ihtiyç olduğu hayvan sevgisi olmaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Çünkü hayvan sevgisi değişik bir duygu olmaktadır. Onlar hiç bir karşılık beklemezler. Sadece sevilmek isterler. Sevginizi hayvanlardan mahrum etmemelisiniz. Sizlere hayvanlar ile ilgili bilmediğiniz ilginç bilgilerde vereceğiz. Köpeklere asla çikolata vermeyiniz. Çünkü çikolata köpeklerin kalbine dokunur ve sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. İstakoz ların kan rengini biliyor muydunuz? İstakoz ların kan rengi mavidir. İngiltere ülkesinde bulunan tüm kuğular zengin ailelerden gelmektedir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz.

Hayvanlarla İlgili Sunular,  Köpeklerin sesleri on çeşittir. Kedilerin sesleri ise yüz çeşittir. Karıncalar ise hiç uyumazlar. Tüm hayvanlar hastalanır ama sadece köpek balıkları hastalanmazlar. Ahtapod ta insanların olduğu gibi elleri var ve elleriyle yol metreden duyabilirsiniz. emek yerler. Aslanın kükremesini sekiz kilometreden duyabilirsiniz. Köpekler dünyaya geldikleri zaman insanlar çok sevgi ile bakarlar. Köpekler insanlara bağlı ve daha saygılıdır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Köstebekler eğer bir gün boyunca yemek yemezlerse ölürler. Arılar bir kilo bal yapmak için tam otuz dokuz bin arı otuz dokuz bin çiçeklerden öz toparlar. Arılar bal yapmak için işte bu kadar çok çaba göstermektedirler. Ayrıca öğrencilerin okulda derslerine de hayvanlar ile ilgili sdet kasları vardır. Sinekleri ne kadar hızlı det kaşları vardır. Hayvanlarla İlgili Sunular   için bu sayfa yardımcı olacaktır.

Devlerin üç adet kaşları olduğun biliyormuydunuz? Evet bildiğiniz devlerin üç adet kaşları vardır. Sineklerin ne kadar hızlı uçabildiğini bilmeyen yoktur. Bu yüzden de sineklerin hızlı uçabilme ve insanların hareketlerini hissettiği her an uçarlar. Ondan dolayı da sineklerin tam beş adet gözü bulunur. İneğin hayatı boyunca ne kadar süt ürettiğini merak edenler vardır. İnekler hayatları boyunca üç yüz bin bardak süt üretmektedirler. İnekler hayatları boyunca insanlar için süt üretir ve insanlar için ineklerin ürettikleri süt sayesinde de sağlıklı yaşamaktadırlar. Penguenler yüzen hayvanlar yani penguenler suyun içinde yüzebilirler. Yalnız penguenler asla uçamazlar. Peltek, peltek yüzerler ama penguenler uçan hayvanlar asla değildir.

Köpekler insanları çok sever ve saygı duyabilen hayvanlar olduklarını söylemiştik. Ama köpeklerin gözlerinin içine baka, baka korkuttuğunuz zaman bu köpekleri çok rahatsız etmektedir. Uzun bir zaman boyunca da unutmazlar. Sinirlerinin geçmesi içinde insanları ısırarak sinirlerini geçirirler. Örümceklerin ördükleri ağlar çok sağlamdır. Hatta o kadar sağlam ki çelik gibi sağlamdır. Kaya balıkları sadece Avustralya da yaşayan balık türlerindendir. Bukalemun hayvanına dikkat edin. Çünkü Bukalemonun gözleri her yere bakmaktadır. Yani Bukalemonun bir gözü geri ve bir gözü de ileri bakmaktadır. Köpeklerden sizlere yine bahsetmek istiyorum. Köpeklerin burunları çok hassas olmaktadır. Çok ilerideki kokuyu bilir. Ayırt etme yetenekleri vardır. Yunus balıkları çok duygusal hayvanlardır. Kaptanlar gemiyi hareket ettirirken denizde yunus gördükleri zaman mutlaka yavaş hareket etmeye başlarlar. Çünkü yunus balıkları eğer gemiyle yarışa girer ve kaybederse intihar ederler.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Monkeys Sunusu

Monkeys Sunusu

20 Aralık 2013
457 views
Kelebekler Sunusu

Kelebekler Sunusu

20 Aralık 2013
566 views
Zebra Sunusu

Zebra Sunusu

20 Aralık 2013
498 views
Kangaross Sunusu

Kangaross Sunusu

20 Aralık 2013
509 views
Hayvanları Koruma Günü Sunusu

Hayvanları Koruma Günü Sunusu

20 Aralık 2013
605 views
Fish Sunusu

Fish Sunusu

20 Aralık 2013
499 views
Kertenkeleler Sunusu

Kertenkeleler Sunusu

20 Aralık 2013
405 views
Chicken Sunusu

Chicken Sunusu

20 Aralık 2013
364 views
Rabbits Sunusu

Rabbits Sunusu

20 Aralık 2013
501 views
Arı Zehiri Sunusu

Arı Zehiri Sunusu

20 Aralık 2013
460 views