FATİH PORTAKAL

Nіlaу Dоrsa

İlker Kaleli

Emir Berke Zincidi

Kadınlara Neden Çiçek İsimleri Verilir?

Tanıtım Yazıları 26 Ocak 2016
1.377 views

Dünyanın en güzel ve en narin varlıklarıdır onlar! Onlir ki yuvayı yuva yapan, dünyanın en kutsal görevi olan annelik görevlerini yerine getiren biriciklerdir.  Evet kadınlar için çok daha güzel söylemek mümkün. Hatta kütüphaneler dolusu kitap yazılabilir bu güzel varlıklar hakkında.

Kadın isimleri erkek isimlere oranla telafuzu daha kolay ve dile daha güzel yakışıyor diyebiliriz. Her kadın bir çiçektir. Çünkü gerçekten de çoğu kadının ismi çiçek isimlerinden seçilerek verilmiştir. Kadın çiçek isimleri hem ülkemizde hem de dünya genelinde kullanımı oldukça yaygındır. Çünkü bu aslında çok çok eski bir gelenektir. Tabi nedeni sadece bir gelenektir demekte yanlış olur çünkü çiçek isimleri oldukça pozitif anlamlar yüklü ve aynı şekilde güzel çağrışımları da mevcuttur. Ayrıca söylenmesi de insanı mutlu edecek derecede güzeldirler.

Hal böyle olunca kadın ismi olan çiçek isimleri oldukça geniş bir kitleye ulaşıyor. Çevrimize baktığımızda bir çok çiçek ismi taşıyan bayanlara rastlamak mümkün.

Kadın ismi de olan çiçek isimleri ile yazılara baktığımızda gerçekten de çok fazla çiçek ismi bulmak mümkündür. Sayının bu kadar çok olması hem çiçeklerin güzel anlamlı olması hem de çiçek ismi verilen kişinin büyüdüğünde bir çiçek kadar güzel olacağı inancının büyük etkisi vardır.

Kadınlara neden çiçek ismi verilir başlıklı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bildiğimiz bilgiler ışığında ve dilimiz döndüğünde yazmaya çalıştık.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Gül Gardan 14 Ekim 2016

Hep merak etmiştim bilgiledirme için sağolun. 🙂

İlginizi Çekebilir
Torque Converter Repairing

Torque Converter Repairing

21 Şubat 2017
268 views
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

31 Mart 2016
363 views
Çorum ‘da Sanayi Ve Madencilik

Çorum ‘da Sanayi Ve Madencilik

25 Mart 2016
339 views
Osmanlı Ürünleri İle Evinizi Süsleyin

Osmanlı Ürünleri İle Evinizi Süsleyin

27 Şubat 2016
5.110 views
Ders Çalışma Serüvenim!

Ders Çalışma Serüvenim!

9 Ocak 2016
638 views
Girne Otelleri ve İsimleri

Girne Otelleri ve İsimleri

6 Ocak 2016
458 views
V Pills Satış Noktaları

V Pills Satış Noktaları

1 Ocak 2016
590 views