Emir Berke Zincidi

Sibel Can

Ajda Pekkan

Tarkan

Kimya Slayt Ve Sunuları

Kimya Slayt ve Sunuları 20 Mart 2017
261 views

Kimya Slayt Ve Sunuları

Sizlere kimya slayt ve sunuları hakkında bilgiler vereceğiz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. İlk olarak suyun özelliklerinden bahsedelim. Suyun özellikleri dört tanedir. Bunlar kimyasal, fiziksel, radyoaktif ve bakteriyolayiktir. Fiziksel özelliklerine de geçelim. Bulanıklı, madde ve bakterilerden oluşur. Renkler ise yabancı maddelere denir. Tat ise suyun rengi değiştiği zaman koku oluşur. Bunu sakın unutmayınız. Kimyasal özellikler ise ikiye ayrılır. Yer altı suları ve yer üstü sularıdır. Yer altı suları zemininde yer üstü suları da hidrolojik havzadır. Bakteriyolojik özellikler ise salgın hastaları mikroorganizmaya yaymak demektir. Radyoaktif özellikler ise sanayi tesislerinden karıştırılmaktadır. Su kirliliğin tanımını da sizler için verelim. Suyun kirlenmiş denir. Su kirlenmesinin nedeni suyun mineral onarım bozulmasına denmektedir.

Tarihsel faaliyetlerden oluşan kişilerden de bahsedelim. Tarım olan arazilerde tarım araçlarının sağlam olması gerekmektedir. Tarımsal faaliyetlerde oluşan kirlerin sebeplerini de yazalım. Bunlar erezyon, toprak kaybı ve toprağın yok oluşumundandır. Yerleşim yerleri de oluşan atıkların sebebi ise meyve, sebzelerdeki atıklar, suyun kirli ve bulanık olmasındandır. Su kirliliği insan sağlığına etkisini de yazalım. Bunlar kolero, dizanteri, ishal ve çocuklar felci hastalığıdır. Su kirliliğini önlemek için de yer altındaki sularda kirlenmeler ve atıklar oluşur. Bütün bunları engelleyebilirsiniz. Aynı zaman da fabrikalarda ki arıtma tesisleri de korunmalıdır. Ayrıca bütün bu saydıklarımızı da yapmalısınız. Üretim yaparken doğaya zarar verilmeyecek maddeler alınmalıdır. Çevrenizi olabildiğince az kirletmeye dikkat ediniz.

Kimya dersi için kimya slayt ve sunuları hakkında bir başka konuda su ve hayattır. Bildiğiniz gibi insanlar yazarın kaynağı su olmaktadır. Yalnız deniz ve akyanus suları asla içilmez. Çünkü tuzludur. İnsanlar için kaynak sular ve tatlı sular içilmelidir. Bunlar ikisi sürekli yenilenmektedir. Suyun içerisindeki magnezyum sertlik vermektedir. Suyun sertlik oranları kalıcı ve geçici diye ikiye ayrılmaktadır. Suyun sertliğini sökmesi için mutlaka iyon değişiminin yapılması gerekmektedir. Suyun sertliği ne işe yarar diye soranlara bilgi verelim. Suyun sert olması sabunu köpürtmeye yaramakta ve suyun kalitesini de dengelemektedir. İçme sularında asla renginde bulanıklık olmaması gerekir. Ayrıca içme sularında rengin değişiklik olmaması ve kötü kokmaması gerekmektedir.

Su arıtmada işte bunlar içindir. İçme sularında istenmeyen durumları yaşanmak için içme suları su arıtmadan geçirilmektedir. Gelin birde asit yağmurları konusuna gelelim. Asit yağmurlarının oluşum sebebi kan ve sislerden oluştuğu için asit yağmurları adı verilmektedir. Asit yağmurları aynı zaman da egzoz dumanlarından ve fabrika bacalarında ki dumanlardan asit yağmurları ortaya çıkabiliyor. Asit yağmurlarının zararları vardır. Ormanlar giderek azalmaktadır. Ozon tabakası incelir ve sonrasında da küresel ısınma oluşur. Gittikçe doğal güzelliklere de zarar verecektir. Ayrıca giderek tüm insanların bağışıklık sistemini de zayıflatmaya yol açmaktadır. Topraklar verimliliğini kaybederek çölleşmeye sebep verir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
POLıMERLEşME SLAYTI

POLıMERLEşME SLAYTI

11 Şubat 2014
669 views
RÖNESANSIN SEBEPLERı SLAYTI

RÖNESANSIN SEBEPLERı SLAYTI

11 Şubat 2014
456 views
KARIşIMLARIN AYRILMASI SLAYTI

KARIşIMLARIN AYRILMASI SLAYTI

11 Şubat 2014
627 views
SÜBLıMLEşME SLAYTI

SÜBLıMLEşME SLAYTI

11 Şubat 2014
561 views
ELEMENTLER SLAYTI

ELEMENTLER SLAYTI

11 Şubat 2014
527 views
ATOM SLAYTI

ATOM SLAYTI

11 Şubat 2014
639 views
NÖTR ATOM VE ıYON  KAVRAMLARI

NÖTR ATOM VE ıYON KAVRAMLARI

11 Şubat 2014
478 views
ATOMUN YAPISI SLAYTI

ATOMUN YAPISI SLAYTI

11 Şubat 2014
523 views
ALAşIMLAR SLAYTI

ALAşIMLAR SLAYTI

11 Şubat 2014
466 views
Bunlar da var!
CÜMLENıN ÖGELERı SUNUSU

CÜMLENıN ÖGELERı SUNUSU

5 Mayıs 2011
335 views
Hücre Bölünmesi ve Kalıtım Sunusu

Hücre Bölünmesi ve Kalıtım Sunusu

16 Nisan 2010
406 views
TARIM SLAYTI

TARIM SLAYTI

6 Şubat 2014
519 views
oran orantı slaytı

oran orantı slaytı

31 Mart 2011
339 views
KÜRENıN YÜZEY ALANI  SUNUSU

KÜRENıN YÜZEY ALANI SUNUSU

4 Nisan 2011
293 views