Emir Berke Zincidi

Sibel Can

Ajda Pekkan

Tarkan

Kimya Slayt Ve Sunuları

Kimya Slayt ve Sunuları 29 Mart 2017
89 views

Kimya Slayt Ve Sunuları

Sizlere bu yazımızda kimya slayt ve sunuları hakkında bilgi vereceğiz. Kimya konuları ile ilgili sunu hazırlamak istiyorsanız bu siteye uğramanızı tavsiye ediyorum. Su insanlar için çok önemli bir olaydır. Ayrıca su insanlar için çok gerekli bir durumdur. Bunu sakın unutmayınız. Suyu ihtiyacınız kadar almalısınız. İhtiyacınızdan fazla su kullanmayınız. İsraf etmiş olursunuz. Her zaman suyu koruyun ve her zaman su konusunda tasarruflu olmalısınız. Su insanların hayatı demektir. Su olmadan insanlar yaşayamaz. Bu yüzden de suyu koruyun. Suyunuzu temiz tutunuz. İnsanlar sularını israf etmediği sürece hayatta kalırlar. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. İnsanlar hastalıklardan korunmak için bol, bol su içmelidir. Bundan dolayı da tüm insanlar suyu damla, damla içmelidir.

Başka bir kimya konularından bir diğeri fosil yakıtlarıdır. Fosil yakıtların bir diğer adı da mineral yakıtlarıdır. Yüksek karbon içerir ve enerji kaynakları petroldür. Elektrikle üretildiği zaman fosil yakıt tüm canlıların ölümünden sonra vücutları yumuşak olur ve sonra da çürürler. Sert kısımları kaldığı zaman da toprak ile örtülmektedir. İşte bu olaya da fosilleşme denmektedir. Fosilleşmeden sonraki olaya da fosil yakıtı denir. Fosillerin bulundukları ortamlar ise karasal ve denizlerdir. Bununla birlikte de kireçtaşı, kumtaşı ve çamurtaşlarında bulunurlardı. Hem de dağların en yüksek bulunduğu yerlerde de olmaktadırlar. Fosil yakıtlar da bir sürü canlı kalıntılarından oluşan ve topraktan ayrıldıktan sonra enerji kaynağı meydana gelir. Buna da fosil yakıtlar denir. Kömürden bahsedelim. Yer altında madencilik var ve işletme metodları da kullanılmaktadır.

Hayvanlar ve bitkilerde fosillerden oluşmaktadır. Havasız ortamlar oluğu zaman da çürümeye yol açmaktadır. Ayrıca hidrojen, oksijen ve atomlardan uzaklaşmaktadır. Maddede bulunan içerikler zaman içinde artmaya başlamaktadır. Kömür kolayca yanabilen bir özelliktir. Aynı zamanda da elektrik üretimi için de kullanılmaktadır. Turba ise yaprakların saplarından oluşmaktadır. Hem de kömür türündendir. Antresit sayesinde oluşumu bitmektedir. Bütün bunlar daha çok bataklıklarda bulunmaktadır. Kimya slayt ve sunuları hazırlamak için bu site sizlere çok faydası olacağından hiç şüpheniz olmasın. Antrasit yüksek kaloride olan bir kömür türlerindendir. Özellikleri ise dumanı çıkmadan yanar. Parmaklarda asla leke bırakmaz. Alevleri mavi renkte olmaktadır. Tutuşma sıcaklığı ise çok güçlüdür. Linyint oluşumu ise henüz tamamlanmamış kömür türlerindendir. Hatta altmış yıl önce oluşumu başlar. Rengi de kahverengidir.

Petrol ise büyük moleküllerden oluşmaktadır. Petrolün oluşumuna gelirsek denizler ve sulardaki kalıntılar ve aynı zaman da oksijen ortamlardaki sıcaklıklar etkiyle oluşmaktadır. Bununla da kalmayıp üzerleri kumlar ile kaplanmaktadır. Tarihte de petrolün önemi çok büyüktür. Babilliler ve Sümerlerden petroller bulunmaktadır. Petrolün bileşenleri için de söyleyeceklerimiz şunlardır. Hem kimyasal ve hem de fiziksel olarak değişim göstermektedir. Üç ham petrol gruplarından oluşmaktadır. Bunlar da aromatik, naftenler ve alkanlardır. Fosil yakıtların zararları, iklim değişiklikleri, oksijen azalması, asit yağmurları gibi zararları vardır. Fosit yakıtlardan çıkan gazlar kötü koku nedeniyle ınsanlara solunum yolları ile bulaşır ve sonrada hastalık oluşmaktadır. Ödevleriniz için sunular hazırlamak istiyorsanız bu sitedeki kimya konuları sizlere yardımcı olacaktır. Sunular ve slaytlar hazırlamak için kimya konularından faydalanmanız gerekiyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
SÜBLıMLEşME SLAYTI

SÜBLıMLEşME SLAYTI

11 Şubat 2014
561 views
ELEMENTLER SLAYTI

ELEMENTLER SLAYTI

11 Şubat 2014
527 views
ATOM SLAYTI

ATOM SLAYTI

11 Şubat 2014
639 views
NÖTR ATOM VE ıYON  KAVRAMLARI

NÖTR ATOM VE ıYON KAVRAMLARI

11 Şubat 2014
478 views
ATOMUN YAPISI SLAYTI

ATOMUN YAPISI SLAYTI

11 Şubat 2014
523 views
ALAşIMLAR SLAYTI

ALAşIMLAR SLAYTI

11 Şubat 2014
466 views
SABıT ORANLAR KANUNU NEDıR SLAYTI

SABıT ORANLAR KANUNU NEDıR SLAYTI

11 Şubat 2014
594 views
YÜZEY AKTıF MADDELER SLAYTI

YÜZEY AKTıF MADDELER SLAYTI

11 Şubat 2014
380 views
KATLI ORANLAR KANUNU SLAYTI

KATLI ORANLAR KANUNU SLAYTI

11 Şubat 2014
532 views
CAMIN KıMYASAL ÖZELLıKLERı SLAYTI

CAMIN KıMYASAL ÖZELLıKLERı SLAYTI

11 Şubat 2014
469 views