FATİH PORTAKAL

Nіlaу Dоrsa

İlker Kaleli

Emir Berke Zincidi

Pasaport Harçları

Pasaport Harçları

İki bin on yedi pasaport harçları için sitemizden ücretlere bakıp eğer isterseniz takip edebilirsiniz. Aynı zaman da pasaport defterinin de ücreti buna dahil olmaktadır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Altı ay için iki yüz on dört lira, bir yıl için iki yüz altmış dokuz lira, iki yıl için üç yüz seksen lira, üç yıl için beş yüz lira ve dört yıldan on yıla kadar ise altı yüz altmış yedi liradır. Pasaport defterinin fiyatı doksan bir liradır. Eğer öğrenciler pasaport çıkaracaksa o zaman yirmi beş altı yaştaki öğrencilerin pasaport harç bedelleri alınmamaktadır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bu yüzden de öğrenciler mutlaka pasaport başvurusu yaparken öğrenci belgeleri ile gitmeleri gerekiyor. Öğrenci belgelerini okuldan ya da devletten alabilirsiniz. Öğrenci belgesi almak gayet kolaydır. Yalnız pasaport harçları konusunda bilmeniz gereken önemli bilgiler de vardır. Bunlardan bazıları internetten pasaport defteri ve pasaport harçları müraacat sırasında kabul edilmemektedir. Mutlaka ödeme yaptığınız için makbuz gerekmektedir. Bunu sakın unutmayınız.

Sitemizde pasaport harçları ve pasaport bilgileri ile ilgili her bilgiyi sitemizde rahatça bulup okuyabilirsiniz. Bu güne kadar pasaport bilgileri için bilmediğiniz ne varsa bulabilirsiniz. Öğrenci olmayanlar hatta küçük çocuklardan da pasaport harç bedeli alınmaktadır. Artık hiç kimse eski düzenlemelerden bahsetmesin. Artık iki bin on yedi yılında yeni uygulamalar getirilmiştir. Harçsız pasaportlara öğrenci pasaportu denilmektedir. Yani tüm öğrenciler bordo renkteki pasaport pasaport harç ödemeden çıkarabileceklerdir. Gazetelerde de bu bilgiler bazıları verilmiştir. Yazdığımız bu bilgiler daha da genişletilmektedir. Pasaport ile ilgili eski yılda ki haberleri okumayınız. Sadece pasaport ile ilgili yeni haberleri okumalısınız. Eski yıllarda sadece yurt dışında eğitim görecek olan kişilere harçsız pasaport verilir. Şimdilerde ise tüm öğrenciler yurt dışına ister tatile ya da ister eğitim için gitmek istese de harçsız pasaport verilmektedir. Ama on sekiz yaşından çocuklara ise yine harçsız pasaport verilmektedir. Ama tabi on sekiz yaşından küçük çocuklara pasaport defter bedellerinin ödenmesi gerekmektedir. On sekiz yaşında olan .çocukların simaları değiştiği için mutlaka beş yılda bir değiştirmeleri gerekiyor.

On sekiz ve on sekiz yaşından büyük çocuklar ebeveynleri olmadan kendileri imza atmaları da yetiyor. Ama çocuklar eğer on sekiz yaş altındaysa mutlaka emniyete ebeveynleri ile birlikte gitmeleri gerektiğini de biliniz. Bunlar gerçekten de çok önemli bir konudur. Ebeveynler on sekiz yaş altı çocukların aile ile birlikte gittikleri zaman yanlarına öğrenci belgesi de almayı unutmamalıdırlar. Pasaport harçları hakkında her detaylı bilgileri bulunur. Pasaport harçlarını öğrenciler ödememektedir. Pasaport hakkında yeni bilgileri bu siteden bulacaksınız. Öğrenciler pasaportlarını harçsız ödeyecek ve pasaport defter bedelini de vermeyeceklerdir. Öğrencilerin harçsız pasaportlarını ödeme hakkı vardır. İki bin on altı tarihinde yürürlüğe girmiştir. Kanunlara göre de yirmi beş yaştan altı eğitim gören öğrencilerin harçsız pasaport alabilme hakları vardır.

Öğrenciler harçsız pasaport almaları için gerekli olan evraklar şunlardır. Mutlaka öğrenciler nüfus cüzdanlarının aslı ile birlikte fotokopisi de bulunmalıdır. On beş yaşında ise mutlaka nüfus cüzdanında öğrencinin resmi de bulunmalıdır. İkinci evrak olarak da iki adet biyometrik şekilde öğrencilerin fotoğrafıdır. Artık vesikalık fotoğraflar geride kalmıştır. Yani pasaport çıkaracaksanız eğer varsa öğrencilerin eski pasaportlarını da emniyete götürmek için evraklar arasında bulunmalıdır. Ayrıca pasaport bedelinin dekontunun da bulunması şarttır. Aynı zaman da öğrenci belgesi ve harçsız pasaport alacakları için talep yazısının da da olması gereken bir belge eskiden istenmektedir. Ama şimdilerde öğrencilerin yirmi beş altında ise bu talep yazısı asla zorunlu değildir. İşte öğrencilerin pasaport nasıl alacakları konusunda her bilgi ve kişiler harçsız pasaport alacakları konusunda da bilgi verilmiştir. Öğrenciler bu gereken pasaport evrakları ile birlikte ilçe ve il emniyet müdürlüğe gidip başvuru yapmalıdırlar. Randevu almak için internet adresinden de alınabilir. Pasaportlarınız çıktığınız zaman ptt tarafından dağıtılacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Hayatı Anlatan Sunular

Hayatı Anlatan Sunular

18 Mart 2017
255 views
Hayatı Anlatan Sunular

Hayatı Anlatan Sunular

3 Mart 2017
553 views
Değerler Eğitimi Nedir

Değerler Eğitimi Nedir

24 Aralık 2016
734 views
Sınav Analiz Raporu

Sınav Analiz Raporu

23 Aralık 2016
814 views
Sınıf Nöbet Çizelgesi

Sınıf Nöbet Çizelgesi

22 Aralık 2016
753 views
Gerçek ve Mecaz Anlam

Gerçek ve Mecaz Anlam

19 Aralık 2016
696 views
Öğretim Teknikleri Slayt

Öğretim Teknikleri Slayt

17 Aralık 2016
521 views
Seminer Konuları

Seminer Konuları

16 Aralık 2016
786 views
Çanakkale Savaşı Slayt

Çanakkale Savaşı Slayt

15 Aralık 2016
585 views
Değerler Eğitimi Sunusu

Değerler Eğitimi Sunusu

14 Aralık 2016
672 views
Bunlar da var!
OKUL YOLU SUNUSU ıNDıR

OKUL YOLU SUNUSU ıNDıR

6 Mart 2013
330 views
YÜKLEMLERıNE GÖRE CÜMLELER SUNUSU

YÜKLEMLERıNE GÖRE CÜMLELER SUNUSU

4 Nisan 2011
331 views
Paragraf Nedir? Sunusu

Paragraf Nedir? Sunusu

28 Mart 2011
356 views
5.SINIF ÇEVRE UZUNLUGU SUNUSU

5.SINIF ÇEVRE UZUNLUGU SUNUSU

7 Ekim 2011
302 views
8.Sınıf  Özdeşilker Sunusu

8.Sınıf Özdeşilker Sunusu

18 Şubat 2013
304 views
Eş ANLAMLI SÖZCÜKLER  SLAYTI

Eş ANLAMLI SÖZCÜKLER SLAYTI

16 Ocak 2014
417 views
peygamber kıssaları slaytı

peygamber kıssaları slaytı

13 Nisan 2010
698 views
ENERJı TAşIYAN NÜKLEOTıD SLAYTI

ENERJı TAşIYAN NÜKLEOTıD SLAYTI

9 Nisan 2013
336 views