Emir Berke Zincidi

Sibel Can

Ajda Pekkan

Tarkan

Psikoloji Sosyoloji Slaytları

Psikoloji Sosyoloji Slaytları 19 Mart 2017
296 views

Psikoloji Sosyoloji Slaytları

Sizlere psikoloji sosyoloji slaytları ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Her zaman sitemizde takipte kalmalısınız. Yepyeni konuları da ekleyeceğiz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. İlk olarak sosyoloji dersinde kültür konulu ünitenin tanıtımını yazalım. Kültürün tanıtımını verirsek eğer kültür her insanın kendine özgü yaşamış olduğu yazar tarzı denmektedir. Kültür doğuştan gelen bir olaydır. Bazen de kültür sonradan da öğrenilmektedir. Kültür toplumsaldır. Ancak bunu yapabilmek de çok zordur. Bazı kültür unsurları değişme gösterir. Bunlar alt kültür, kültürlenme, kültürleşme, kültürel değişme, kültürel yerleşme ve diğeri de kültürel şoktur. Alt kültür yöresel olan gelenekleri ifade etmektedir. Kültürlenme ise tüm kültür unsurlarını benimseme anlamına gelmektedir. Kültürleşme de farklı kültürlerden ve serbest kültürler denmektedir.

Kültürel değişme zaman içinde kültürlerin farklı olmasındandır. Kültürel yaklaşmaya da gelirsek kültür unsurların biçimini kapsar. Kültürel şok da kültürel ayak uyandırmayı kapsamaktadır. Psikoloji sosyoloji slaytları konularından ilk önce sosyoloji ders konularından bahsetmeye devam edelim. İkinci ders konularından sosyal değişme konularından söz edelim. Sosyal değişme i farklılaşma denmektedir. Sosyal değişimde ise asla iyiden kötüye gitme gibi bir durum söz konusu değildir. Sosyal değişme kaçınılmaz olmaktadır. Sosyal değişme faktörleri altı gruptadır. Bunlar fiziki teknoloji, kültür, demografi ve kitle iletişim olmaktadır. Sosyal değişme tipleri de ikiye ayrılmaktadır. Bunlar da serbest ve müdahale yoluyla sosyal değişme tiplerindendir.

Şimdi gelelim psikoloji konu anlatımına ve psikoloji konusunu anlatalım. Psikoloji insanların davranışlarını araştırmakta ve incelemektedir. İnsanlar içten dışa doğru tepkilerinin nasıl olduğunu ve ilerleyen zamanlarda da tepkinin nasıl olacağını anlamaktadır. Psikoloji de yaklaşımlar sekiz gruba bölünmektedir. Bunlarda yapısalcı yaklaşım, davranışçı yaklaşım, işlevsel yaklaşım, hümanist yaklaşım, bilişsel yaklaşım ve son olarak biyolojik yaklaşımdır. Psikolojinin alt dalları ise sekiz gruptadır. Eğitim psikolojisi, endüstri psikolojisi, klinik psikolojisi, danışmanlık psikolojisi, gelişim psikolojisi, deneysel psikolojisi ve psikometrik psikolojidir. Psikolojinin bazı yöntemleri de vardır. Psikolojinin tüm konuları incelenip gözlenmesi için bazı yollardan geçirilmesi gerekmektedir. Psikolojik gözlem de doğal gözlenmiş ve sistematik gözlemdir.

Doğal gözlem insanları doğal ortamda izlenmesidir. Sistematik gözlem ise bireylerin belirli amaçlarda izlenmesidir. Psikoloji konularında slaytlar hazırlamak istiyorsanız sitemizdeki konulardan bilgi alarak derslerinizde yardımcı olabilir. Psikoloji insanın davranış bozukluğu varsa incelenir ve tüm yaptığı tavırlar incelenmektedir. Psikolojinin amacı işte budur. İnsanların davranışlarını tanır, davranışları anlaşılır ve bu insanların davranışlarını kontrol etmektedir. Psikolojik sorunları olan insanların tavırları, düşünceleri ve davranışları işte bu şekilde kontrol edilerek insanların psikolojileri düzeltilmeye çalışılmaktadır. Psikolojik sorunları olan insanları sayısı gerçekten de fazla ve diğeri de sohbet yöntemi ile psikolojik sorunlar giderilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Duygusal Gelişim Slayt İndir

Duygusal Gelişim Slayt İndir

5 Aralık 2015
902 views
TOPLUMSAL YAPI SLAYTI

TOPLUMSAL YAPI SLAYTI

13 Ocak 2014
640 views
Psikolojinin Amaçları Sunusu

Psikolojinin Amaçları Sunusu

3 Ocak 2014
404 views
Toplum Ruh Sağlığı Sunusu

Toplum Ruh Sağlığı Sunusu

3 Ocak 2014
503 views
Güdüleme Teorileri Sunusu

Güdüleme Teorileri Sunusu

3 Ocak 2014
410 views
Duygusal Zeka Sunusu

Duygusal Zeka Sunusu

3 Ocak 2014
590 views
Güdüler Ve Duygular Sunusu

Güdüler Ve Duygular Sunusu

3 Ocak 2014
457 views
Çoklu Zeka Kuramı Sunusu

Çoklu Zeka Kuramı Sunusu

3 Ocak 2014
408 views
Bunlar da var!
kabotaj bayramı

kabotaj bayramı

25 Mart 2011
237 views
KOROZYON SUNUSU ıNDıR

KOROZYON SUNUSU ıNDıR

23 Nisan 2013
336 views
Kuvvet ve Hareket sunusu

Kuvvet ve Hareket sunusu

1 Nisan 2011
298 views
ANıMASYONLU BURÇLAR SUNUSU

ANıMASYONLU BURÇLAR SUNUSU

17 Eylül 2011
315 views
üslü sayılar sunusu

üslü sayılar sunusu

15 Nisan 2010
229 views