Emir Berke Zincidi

Sibel Can

Ajda Pekkan

Tarkan

Sağlık Sunuları

Sağlık Sunuları 21 Mart 2017
307 views

Sağlık Sunuları

Tüm dünyada çok ilginç hastalıklar bulunmaktadır. Bunu da sizlere sırasıyla anlatmaya çalışacağız. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Sağlık sunuları ile ilgili her şeyi bu sayfada okuyabilirsiniz. Sağlık sunuları dersleriniz için bu siteden yardım alabilirsiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

Ağaç adam hastalığının oluşma sebebi hem el hem de ayaklarda siğiller çıkar. Sonrada bütün bunlar ura dönüşmektedir. Bu şekilde uzun sürdüğü zaman el ve ayaklar da ağaç köklerinin şeklini almaktadır.

İkinci ilginç hastalıklar ise elefontiyazis adlı bir hastalıktır. Bunun bir diğer adı da fil hastalığıdır. Bu hastalığın oluşma sonucu da tropikal bölgelerden gelmektedir. Yani bazı solucanlar ve bazı sivrisineklerin insan vücuduna girmesi sonucuyla bu hastalık meydana gelmektedir.

Küçük deniz hastalığı üçüncü ilginç hastalıklardandır. Buna deniz kızı sendromu adı da verilmektedir. Bu hastalık doğum sorunu yüzünden meydana gelmektedirler. Bacaklar birbirine yapışık doğan çocuklarda oluşmaktadır. Ancak bu hastalıkta idrar torbası yoktur.

Dördüncü bir sağlık sorunlarından biri proteus sendromudur. Bu sağlık problemlerinden oluşanlar vücudu bazı yerlerinde büyüme olmakta ancak kesinlikle durdurulmaz. Sonra da vücudun şeklini bozmaktadır. Ciddi bir sağlık sorunlarından bir tanesidir. Bu büyüme ciltte de oluşabilir.

Progeria adlı ilginç bir hastalık ise çocuk hastalıklarından olmaktadır. Çocukların vücuduna yaşlı bir görüntü vermektedir.

Porfiria adlı hastalık da vampir hastalığı olarak bilinmektedir. Bunun sebebi cilt çok aşırı güneş ışınlarına maruz kalındığı zaman ciltte yanma vermektedir. Bu yanma daha sonra acıya sebep veriyor.

Mikropsi hastalığı da çok ilginç hastalıklardan olduğunu söyleyebiliriz. Bu hastalığa yakalanan insanlar bazı nesneleri küçük görmektedir.

Esthesiane hastalığı ise çok az insanlar da görülmektedir. Çünkü bu hastalık tümörden kaynaklanmaktadır. Hatta Fransa ülkesinde elli beş yaşındaki bir kadın bu hastalığa yakalanmıştır. Baloncuk hastalığını da bir önceki yazdığımız hastalığa benzerdir. Bu baloncuklar deri üstünde bulunmakta ve gittikçe de yayılmaktadır. Bu hastalık da tüm dünya da sadece iki ya da üç kişi de vardır.

Hematidrosis adlı ilginç hastalıklardan da söz edelim. Bu hastalık kan ağlama hastalığıdır. Tüm bu yazdığımız çok ilginç hastalıkları bilmeyenler vardır. Bu bilgiler sunular hazırlamak için sizlere fayda sağlayacağından eminim. Bu tür çok ilginç hastalıkları yazmaya devam edelim.

Cotard sendromundan bahsedelim. Bu hastalığın diğer adı ölü adam diye bilinir. Çünkü psikolojik bir hastalıktır. Bu psikolojik sorunu yaşayanlar kendisini ölü gibi hissetmektedir. Zamanla psikolojik sorunu tedavi edilmezse kişi kendi vücudundan parçalar düştüğünü düşünmektedir. Çok ciddi sağlık problemlerinden oluşmaktadır. Kesinlikle tedavi edilmesi gerekir. Kişi konuşamaz ve hatta gözlerini bile açamaz duruma gelmektedir. Bu insanlar kendilerini adeta ölü gibi hissetmektedirler. Vücutlarının ağrı olduğunu düşünürler ve vücutların zamanla çürüdüğünü hissetmektedirler. Bu yazdığımız tüm ilginç hastalıkları sizler için derledik. Okuyup bilgi edinebilirsiniz. Sağlık sunuları için de değişik bilgiler arıyorsanız sizlere konumuz yardımcı olacağından eminim. Bu ilginç hastalıkların bazıları tedavi ediliyor ama bazıları tedavi edilmiyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Sağlık Sunuları

Sağlık Sunuları

27 Şubat 2017
353 views
Uyku Apnesi

Uyku Apnesi

7 Nisan 2016
322 views
Bahar Yorgunluğunu Giderme Yolları

Bahar Yorgunluğunu Giderme Yolları

4 Nisan 2016
351 views
Estetik Operasyonları

Estetik Operasyonları

11 Mart 2016
362 views
Bakteriler

Bakteriler

4 Mayıs 2015
573 views
hasta taşıma yolları sunusu

hasta taşıma yolları sunusu

19 Nisan 2015
466 views