Emir Berke Zincidi

Sibel Can

Ajda Pekkan

Tarkan

Sağlık Sunuları

Sağlık Sunuları 29 Mart 2017
84 views

Sağlık Sunuları

Sizler için bu sayfada sağlık sunuları hakkında bilgi vereceğiz. Sağlık konularından sunular hazırlamak istiyorsanız bu siteden yararlanabilirsiniz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. İlk önce yatak içi dönme egzersizlerinden başlayalım. Yatak içi dönme egzersizin amacı şudur. Dolaşımı rahatlatmak, şekil bozukluklarını engellemek ve vücudu rahatlatmaktır. Bunu sakın unutmayınız. Hastalar yatağın kenarına getirilmelidir. Hastaların vücudu dik durmalı ve nasıl rahat edecekse o şekilde hasta ayarlanmaktadır. Oturmada ve yatırmada ise hastalar otururken dizlerini bükmek için yardım edilmelidir. Anneler için en iyi emzirme tekniklerini söyleyelim. Doğu bir emzirme şeklini tüm anneler merak etmektedir. Bu yüzden de önce bebeğinizi memeye doğru yerleştirmelisiniz.

Anneler bebeklerini emzirmeden önce ellerinizi yıkamalıdır. Sonrada anne kendini rahat hissedeceği pozisyona geçmelidir. Giydiği kıyafetleri bol olmalı ve rahat olmalıdır. Anneler için en iyi emzirme pozisyonu oturmaktadır. Bebeği emzirirken de bebeğin kıyafetleri de aynı şekilde anneleri gibi rahat ve bol olmalıdır. Çok kalın kıyafetler giydirilmelidir. Emzirme sırasında bebeğiniz vücudu anneye dönük olmak zorundadır. Anneler memesini bebeğin dudağına değdirilmelidir. Bebek ağzını ağzını açtığı zaman hemen ağzına verin. Memede bulunan kahverengi parmağınız ile bastırın. Bu sayede bebeğin burnunu tıkamış olursunuz. Bebeğin emzirme sürecinde bebeğinize ilk gelen süt her zaman daha az yağlı olmaktadır. Ama sütün içerisinde su, karbonhidrat ve sürdükçe anne sütü değişmektedir ve yağ oranı artmaktadır.

Anne sütünde çok fazla yağ içermektedir. Anne sütünün hem başında ve hem de sonunda yağlı süt gelir. Bütün bunlar bebekler için çok önemlidir. Bebek bundan dolayı enerji sağlamaktadır. Bebeğinizin kilo alması için ilk ve son sütünü ihmal etmeyin. Bebeğiniz doyana kadar emzirmelisiniz. Bu çok önemlidir. Ayrıca bebeğinize iki göğüsten de süt vermelisiniz. Bebeğiniz en az altı ay boyunca emzirmelisiniz. Bebekler doğduktan sonra dolu, dolu yarım saat boyunca emzirilmelidir. Doğan bebekler dört saatten fazla uyumamalıdır. Dört saatten sonra bebek uyuyorsa uyandırılmalıdır. Dört saatten sonra bebek uyuyorsa uyandırılmalıdır. Bebekler doğduktan sonra ilk defa emzirilmelidir. Bebekler ne zaman isterse onları emzirmelisiniz. Emzirme suresi genellikle en fazla yarım saat sürmektedir. Unutmadan da bebeğinizi emzirmeden hemen sonra gazını çıkarmanız gerekmektedir.

Sağlık sunuları hakkında bilgi almak ve dersler için sağlık konularından sunular hazırlamanız gerekiyorsa eğer bu siteyi sizlere kesinlikle tavsiye ediyorum. Anne sütünün bebeklere çok sağlıklı olduğunu ve aşırı önem sağladığını asla unutmayınız. Bebeğinizin ilk altı ay boyunca düzenli emzirmeye çok dikkat etmelisiniz. Anne sütü bebeğe olan yararlarını da yazalım. Anne sütü ile beslenen bebekler enfeksiyonlarda ve hastalılardan da korunmaktadır. Adeta ilaç gibi ve anne sütü antibiyotik gibidir. Bebeklerde ishal ve hastalıklar da az görülmektedir. Bebekler düzeli bir şekilde gelişip büyümesini sağlar. Kanser, diyabet, diş hastalıkları ve egzama gibi hastalıklardan da korunmaktadır. Anne sütü ile beslenen bebekler sindırimi de daha kolay olmaktadır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. En önemlisi de anne ve bebekler arasındaki bağı daha da güçlendirmektedir. Anneler hemen doğumdan sonra emmeye başlarsa kanama risklerinde de azalma olur. Anneleri idrar yolu enfeksiyonundan ve yumurtalık kanserinden korur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Sağlık Sunuları

Sağlık Sunuları

27 Şubat 2017
353 views
Uyku Apnesi

Uyku Apnesi

7 Nisan 2016
322 views
Bahar Yorgunluğunu Giderme Yolları

Bahar Yorgunluğunu Giderme Yolları

4 Nisan 2016
351 views
Estetik Operasyonları

Estetik Operasyonları

11 Mart 2016
362 views
Bakteriler

Bakteriler

4 Mayıs 2015
573 views
hasta taşıma yolları sunusu

hasta taşıma yolları sunusu

19 Nisan 2015
466 views