Emir Berke Zincidi

Sibel Can

Ajda Pekkan

Tarkan

Teknoloji Tasarım Sunuları

Teknoloji Tasarım Sunuları 18 Mart 2017
275 views

Teknoloji Tasarım Sunuları

Sizlere teknoloji tasarım sunuları hakkında bilgiler vereceğiz. İlk olarak teknoloji tasarımda karşılaşılan sorunları anlatacağız. Teknoloji tasarım derslerinde fikirler ve buluşlara giden yollar vardır. Teknoloji tasarım dersleri sayesinde öğrenciler yeni fikirler ve yeni buluşlar yaratmaya çalışırlar. Bu teknoloji tasarım sunuları sayesinde de öğrenciler yeni fikirler ve yeni buluşlar yaratabileceklerdir. Yeni buluşlar ve yeni fikirler de edinerek bazı sorunların çözümlerine de çare bulabileceksiniz. Mesela çevrenizdeki sorunları farkederek onlar ile ilgili çözüm bulmaya çalışabilirsiniz. İlkokullarda iş eğitimi diye görülen bu ders orta okul ve lisede teknoloji tasarım dersleri olarak görülmeye başlamaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Teknoloji tasarım derslerindeki amaç değişik fikirler ve değişik icatlar bulmaktır. Aynı zamanda da yedinci sınıftan itibaren öğrencilerin bilgilerini ve becerileri geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

Böylece farklı etkinlikler yaparak öğrenciler yepyeni şeyler öğretebileceklerdir. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Teknoloji ve tasarım derslerinde görsel olarak harika icatlar yaratabileceksiniz. Hatta sitemizde videolu anlatımlarda bulunmaktadır. Ayrıca teknoloji tasarım derslerinde düzen çalışmaları da çok önemli olmaktadır. Teknoloji tasarım dersleriniz için bu siteden sizlere teknoloji tasarım sunuları hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Teknoloji tasarım dersleriniz için bazen atölyelere de ihtiyaç duyulmaktadır. Bizim ülkemizde teknoloji tasarım derslerinde icat çıkarmak oldukça zor ve ülkemizde teknoloji tasarım dersi en zor derslerden de bir tanesi olmaktadır. Teknoloji tasarım dersinde öğretmenler öğrenciler ile tek, tek ilgilenme şansı da vardır. Teknoloji tasarım dersleri işte bu yüzden atölyede çalışılması gerekmektedir.

Teknoloji tasarım dersleri iyi olan insanlar ve becerileri olan insanlar üniversite de teknoloji tasarım bölümü okuyabilirler. Teknoloji ve tasarım dersinden düzen kuşağından bahsedelim. Düzen kuşağında öğrencilere düşünmeyi ve olaylara karşı bakış açılarını geliştirmektedirler. Yaşamlarında ve mekanların kavramları yapılandırılmaktadır. Yaratıcılarını gözlem yaparak ve deney yaparak kendilerini geliştirmeye başlamaktadırlar. Yaratıcı düşüncelere sahip olmak için hayallerinizi biraz kurcalayıp yeni fikirler ortaya çıkarabilirsiniz. Kendi düşünceleriniz ile insanlara icatlarınızı sunabilirsiniz. Hem çok eğlenceli hem çok eğlenceli hem de yeni icatlar çıkararak insanlarında hayatlarını kolaylaştırabilirsiniz.

Teknoloji tasarım dersinde ilk önce kurgu kuşağı yapılması gerekmektedir. Kurgu kuşağı hayali düşünceyle yapılır. Bu kurgu kuşağında yapılacak projeler kağıt üzerine çizilmelidir. Çizimde kurgulama ve ardından da çizim kurgulaması yapılır. Kurgu kuşağı bittikten sonra yapım kuşağı gelişmektedir. Kurgu kuşağı herhangi bir problemlerin durumları belirlemektedir. Veriler toplanır, malzemeler listeleri belirlenir ve son olarak hesap toplanır. Yapım kuşağındaki aşamalar ise yalnızca üç gruptadır. Birincisi uygulama, ikincisi dosyalama ve üçüncüsü değerlenmedir. Bütün bunlar sırasıyla yapılması gerekmektedir. Teknoloji tasarım dersleriniz için bu siteden konu anlatımlarından faydalanarak teknoloji tasarım sunuları hazırlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Öğretim Teknikleri Slayt

Öğretim Teknikleri Slayt

17 Aralık 2016
514 views
Klavye Eğitimi Slayt İndir

Klavye Eğitimi Slayt İndir

10 Ocak 2016
927 views
HTML Nedir Slayt İndir

HTML Nedir Slayt İndir

8 Ocak 2016
602 views
İşletim Sistemleri Slayt İndir

İşletim Sistemleri Slayt İndir

4 Ocak 2016
1.169 views
TEKNOLOJı TASARIM

TEKNOLOJı TASARIM

12 Şubat 2014
426 views
3 Boyutlu Televizyon (3DTV) slaytı

3 Boyutlu Televizyon (3DTV) slaytı

30 Mart 2013
433 views
Teknoloji Tasarım Sunusu

Teknoloji Tasarım Sunusu

20 Şubat 2013
518 views
Bilgisayar nedir – Ne işe yarar ?

Bilgisayar nedir – Ne işe yarar ?

9 Ocak 2013
437 views
JULES VERNENıN HAYATI SUNUSU

JULES VERNENıN HAYATI SUNUSU

6 Aralık 2012
434 views