Hayvanlar İle İlgili Sunular

Yazar Ve Şair Sunuları

Sağlık Sunuları

Lise Din Kültürü Sunuları

Tork Konverterler

Nedir 2 Aralık 2016
849 views

Tork Konverterler

Tork konverterler günümüzde sıkça rastlanılan otomatik vites adıyla bilinen araçların şanzımanlarında en önemli parçaların oluşturduğu bir topluluk olmaktadır. Manüel vites kullananların bildiği debriyaj sisteminin görevini otomatik vitesli araçlarda tork konrektörleri bu görevi üzerlerine almaktadır.

Debriyaja basarak motor gücünü devre dışı bırakan sistem yardımı ile duruşlar ve kalkışlar sağlanırken hareket sırasında hız arttırma ve azaltmam görevlerini yerine getiren baskı balata topluluğunun ortaya çıkardığı performansları bu tüp otomatik şanzımanlı araçlarda debriyaj tamamen ortadan kaldırılarak sadece gaz ve fren pedalları yardımı ile aracın sürüşü sağlanmaktadır.

Tork konvertörleri debriyaj kullanılan araçlara göre daha kullanışlı olmaları ile dikkat çekerken aracın en yüksek performansla kullanımını gerçekleştirmek için bu tip otomatik şanzımanlarda da dikkat edilmesi gereken hususular bulunmaktadır. Tork konvertörleri içeriğinde bulunan parçalar yardımı ile şanzıman sıvısının basınçlı hale dönüştürülmesi ve aracın hızının ayarlanması ve durdurulmasında en etkili parçalar olarak yakıt tüketiminde de bazı hususlarda yapılan değişiklikler ile en yüksek verimler alınmaktadır.

Tork konvertörleri otomatik şanzımanlar üzerinde çalışmalarında ortaya çıkan sorunların en hızlı ve en ince işçiliklerle ortaya çıkarılmasını sağlayan Turan Torna çalışma alanları içinde yer alan Tork konvertör revizyonu Burç takımlarının imalatı Çelik, bronz , metalik imalatı Yağ pompaları revizyonları Yanında tecrübeli tornacı elemanlarının endüstriyel makine ve imalat konusunda göstermiş oldukları titiz çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan; Balatalar O-ring ve keçeler Rulmanlar Tork makalitleri

Bronz pullar Gibi araçların hareket aksamlarını oluşturan yedek parça imalatları en verimli çalışmalar eşliğinde yapılmaktadır. Bu tür çalışmaların kaynağında torna tezgâhlarının hassas işçilikleri yanında en önemli el ve göz yetenekleri bilişim sektörünün sağladığı programlama teknikleri ile birleşerek www.turantorna.com çalışmalarına hedef belirlemede yardımcı olmaktadır. Tork konvertörleri onarım ve yenileştirme çalışmalarında kullanılan teknikleri otomatik şanzıman arızalarının en aza indirilmesini sağlamak hedeflenerek ortaya çıkarılması sayesinde bu konudaki işlemlerinde detaylanmasına sebep olmaktadır.

tork-converterler

Tork konvertörleri çalışmaları esnasında detaylı diğer parçaları olan Türübün Pompa Statör Şanzıman sıvısı Topluluğunun en uyumlu bir şekilde çalışması için pompadan gelen basınçlı şanzıman sıvısının kullanılan o-ringler yardımı ile sadece çalışma alanı işçinde kalması sağlanırken rulmanlar yardımı ile dönü sağlaması için pürüzsüz yüzeylerden faydalanılmaktadır. İşte bu çalışma esnasında parçaların yapışkanlık özelliklerini tam kapasite ortaya çıkarabilmeleri için yüzeylerinde oluşacak en hassas bir çizik yağ sızıntısına ve yapışkanlık özelliğini yitirmesine neden olacağından bu tür sıkıntıları turan torna atölyesinde tüm hassas ölçümler ve testler yapılarak sıkıntılar en kısa sürede giderilmektedir.

Tork konvertörleri herkesin anlayabileceği bir şekilde anlatmak gerekirse baskı balata işlemlerinin araç çalışır vaziyette iken birbiri ile temasını sağlayan debriyaj sistemi gibi tork konvertörleri aynı esaslar doğrultusunda otomatik şanzımanlarda işlem görmektedir. Bu esaslar doğrultusunda çalışan parçaların aşınmaları da aynı doğrultuda olmaktadır. Bu aşınmaların yok edilmesi ve orijinal ölçülerin elde dilmesi için yapılan kaynak dolgu işlemleri yardımı ile elde edilen etli kısım torna tezgahlarında işlenerek en pürüzsüz yüzeyler sağlanmakta ve tork konvertörleri verimli çalışmaktadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Sınıf Nöbet Çizelgesi

Sınıf Nöbet Çizelgesi

22 Aralık 2016
582 views
Seminer Konuları

Seminer Konuları

16 Aralık 2016
599 views
Değerler Eğitimi Sunusu

Değerler Eğitimi Sunusu

14 Aralık 2016
510 views
Öğretmenler Günü Programı

Öğretmenler Günü Programı

12 Aralık 2016
251 views
Boyama Sayfası

Boyama Sayfası

11 Aralık 2016
241 views
2. Sınıf Türkçe

2. Sınıf Türkçe

10 Aralık 2016
247 views
Veli Toplantı Tutanağı

Veli Toplantı Tutanağı

9 Aralık 2016
283 views
Öğrenci Tanıma Formu

Öğrenci Tanıma Formu

8 Aralık 2016
266 views
Askerlik Düşecek mi

Askerlik Düşecek mi

12 Mayıs 2016
378 views
Yatay Geçiş Nedir

Yatay Geçiş Nedir

8 Mayıs 2016
330 views
Bunlar da var!
ÜLKEMıZ VE DÜNYA SUNUSU

ÜLKEMıZ VE DÜNYA SUNUSU

29 Nisan 2013
209 views
sosyal slaytı

sosyal slaytı

14 Nisan 2010
210 views
ıSMıN HALLERı SLAYTI

ıSMıN HALLERı SLAYTI

8 Şubat 2014
400 views
HARıTA BıLGıSı SUNU SLAYT

HARıTA BıLGıSı SUNU SLAYT

1 Mayıs 2012
467 views
Danişmentler

Danişmentler

22 Aralık 2011
342 views
Yeraltı Suları Ve Kaynaklar Sunusu

Yeraltı Suları Ve Kaynaklar Sunusu

5 Ocak 2014
322 views
MUDANYA ATEşKES ANLAşMASI SLAYTI

MUDANYA ATEşKES ANLAşMASI SLAYTI

17 Mart 2013
302 views
Duygusal Zeka Sunusu

Duygusal Zeka Sunusu

3 Ocak 2014
503 views
Atatürk'ten Anılar Sunusu

Atatürk'ten Anılar Sunusu

10 Ocak 2013
304 views
Doğanın Ekstrem Sunusu

Doğanın Ekstrem Sunusu

10 Aralık 2013
274 views