Emir Berke Zincidi

Sibel Can

Ajda Pekkan

Tarkan

Yazar Ve Şair Sunuları

Yazar ve Şair Sunuları 22 Mart 2017
261 views

Yazar Ve Şair Sunuları

Dersleriniz için yazar ve şair sunuları arıyorsanız bu sayfadan istediğiniz bilgiler mevcuttur. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Edebiyatta yazar ve şairin önemi çok büyüktür. Bu yüzden de yazar ve ya şairlerin hayatları ile ilgili de sunumlar hazırlayabilirsiniz. Sizler için bir tane yazar ve bir tane de şairin hayatları ile ilgili bilgiyi yazacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. İlk olarak sizlere ünlü şairlerden biri olan Abdurrahim Karakoçun hayatı ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz. Abdurrahim Karakoç bin dokuz yüz seksen iki tarihinde Kahramanmaraş da dünyaya gelmiştir. Abdurrahim Karakoç küçük yaştan itibaren şiirlere merakı başlamıştır. Şiirler konusunda çok merakı vardı. Bunun sebebi de babasının ve dedesinin şair olmasından kaynaklanmaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Abdurrahim Karakoçun ilk yazdığı şiirler çok kalın bir kitap gibiydi.

Kitap gibi kalınlıkta olmaktadır. Ama ilk şiirleri çok fazla beğenilmemiştir. Daha sonra Abdurrahim Karakoç bin dokuz yüz altmış dört tarihinde Hasana mektuplar adlı şiir kitabı yazmıştı. Şairin bin dokuz yüz elli sekiz tarihinde bulunduğu kasabada Belediye de memur işine girdi ve bin dokuz yüz seksen bir tarihinde ise emekli olmuştur. Abdurrahim Karakoç şiirlerinde çok fazla insanları ele almıştır. Bundan dolayı da kendisini çok fazla mahkemeye verdiler. Bin dokuz yüz seksen beş tarihinden beri gazetecilik yapmıştır. Yazar ve şair sunular hakkında hazırlamak isterseniz sizleri sitemize davet ediyoruz. Abdurrahim Karakoçun yazmış olduğu şiirleri de yazalım.

Hasana mektuplar, rüyalar, gök şehir, beşinci mevsim ve parmak izidir. Şimdi ise yazarlardan birini sizlere tanıtalım. Ünlü yazarlarımızdan olan Ziya paşanın hayatını sizlere kısaca bilgi verelim. Ziya paşa bin sekiz yüz yirmi beş tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Ziya paşa on beş yaşlarında iken daha çok duygusal ve aşk konuları okumaya başlamıştır. Bin sekiz yüz altmış sekiz tarihinde Hürriyet gazetesini kurmuştur. Daha sonra da eserleri yazmaya başlamıştır. Bu arada Sultan Murad varken başkatiplik olarak görevlendirilmiştir. Ama kısa zaman sonra da başka bir yere tayin edilmiştir.

Ziya paşa en eski ve ünlü yazarlarımızdan olmaktadır. Ziya paşa bin sekiz yüz altmış yedi tarihinde iken Namık Kemal ile tanışmış ve birlikte kafa, kafaya verip Avrupaya gittiler. Ziya paşa o yıllardan sonra Kıbrısa da gitmiştir. Yazarlık dışında bir çok yerde de görev almıştır. Ziya paşa son görevini bin sekiz yüz seksen tarihinde Adanaya gitmiş ve orada valilik görevi yapmıştır. Vefatı da Adana da olmuştur. Gittiği Adana da fazla valilik görevi yapmamıştır. Ziya paşa bin sekiz yüz seksen tarihinde Adana da ölmüştür. Ziya paşa klasik Türk şiirlerini de çok severek okuyordu. Yazdığı makalelerinde ve gazetede hep kendi demokratik görüşlerini de yazıyordu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Yazar Ve Şair Sunuları

Yazar Ve Şair Sunuları

2 Mart 2017
478 views
İbrahim Şinasi Slayt İndir

İbrahim Şinasi Slayt İndir

16 Aralık 2015
1.183 views
Sait Faik Abasıyanık Sunusu

Sait Faik Abasıyanık Sunusu

14 Ocak 2014
807 views
Aziz Nesin Hakkında Bilgiler Sunusu

Aziz Nesin Hakkında Bilgiler Sunusu

5 Ocak 2014
614 views
Can Yücel Hayatı Sunusu

Can Yücel Hayatı Sunusu

1 Ocak 2014
693 views
Nazım Hikmet Sunusu

Nazım Hikmet Sunusu

1 Ocak 2014
722 views