Emir Berke Zincidi

Sibel Can

Ajda Pekkan

Tarkan

Yazar Ve Şair Sunuları

Yazar ve Şair Sunuları 2 Mart 2017
478 views

Yazar Ve Şair Sunuları

Sizler için yazar ve şair sunuları hazırladık. En çok eserleri okunan ve beğenilerek okunan yazarlarımızdan Ahmet Mithat Efendi ile ilgili tüm sunuları vereceğiz. Ahmet Mithat Efendi bin sekiz yüz kırk dört tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Ayrıca Ahmet Mihat Efendi bin dokuz yüz on iki tarihinde de yine doğduğu şehir olan İstanbul da dünyaya veda etmiştir. Ahmet Mithat Efendinin kısaca biyografisinden başlayalım. Ahmet Mihtah Efendi İstanbul Mısır çarşısında çalışan Hacı Süleyman olarak bilinen birinin oğluydu. Ancak Ahmet Mithat Efendi çok küçük yaşta babasını kaybetmiştir. Babası öldükten sonra ağabeyi Hafız Alinin yanına gönderilmiştir. Sonrada eğitim hayatına ağabeyinin yanında başlamıştır. Ahmet Mithat Efendi ağabeyinin yanında işe başlamış oldu. Daha sonra Ahmet Mithat Efendi ağabeyi ile başka bir yere gitti. Gittiği yerde de Rüştiyeyi bitirmiştir. Ahmet Mihat Efendi çalışkanlığı ile çok tanınmıştır. Bu sayede Mithat Paşanında gözüne girdi. Günler sonra ünlü yazara kendi adını verdi.

Fransızca dili de öğrendi ve ilerletti. Ahmet Mithat Efendi bin sekiz yüz altmış bir yılında Sofyada evlenmiştir. Ardından Tuna adlı gazetede kendisi baş yazar olmuştur. Tahtakalede yaşayan Ahmet Mithat Efendi kendi yazdığı kitapları basıyordu. Diğer yandan da Basiret adlı gazetede de yazılar yazıyordu. Ahmet Mithat Efendi bin sekiz yüz yetmiş iki yılına doğru Namık Kemal ile tanışmıştır. Aynı zamanda da Ahmet Mithat Efendi bir kaç adet dergilerde de yazılarını yayınlamıştır. Ahmet Mithat Efendinin yazdığı eserlerden de bahsedelim. Bin sekiz yüz yetmiş yılında esaret, bin sekiz yüz yetmiş beş yılında yeryüzünde bir melek, bin sekiz yüz seksen iki yılında Dürdane hanım, bin dokuz yüz on yılında Jön Türk, bin sekiz yüz doksan yılında diplomalı kız ve bin sekiz yüz seksen dokuz yılında da gürcü kızı yahut intikam adlı romanı yazmıştır.

Yazar Ve Şair Sunuları, Ünlü şair Necip Fazıl Kısakürek için de sunular hazırladık. Bunlar hayatı, düşüncleri ve şiirleridir. İlk olarak hayatından başlayalım. Necip Fazıl Kısakürek bin dokuz yüz üç yılında İstanbul şehrinde doğmuştur. İlköğretim ve ortaokul eğitimini İstanbul şehrinde bitirmiştir. Sonrasında edebiyat fakültesinde felsefe bölümüne girmiş fakat bitirememiştir. Bir süre İstanbul da memurluk yaptı. Sonrasında güzel sanatlar akademisine gidip Türkçe öğretmeni olmuştur. Ardından da hem gazeteci hem de şair olmuştur. Necip Fazıl Kısakürek bin dokuz yüz yirmi iki yılında yazdığı tüm şiirleri yayınlamıştır. Daha sonra kitapları çıkmaya başlamıştır. Necip Fazıl Kısakürek adlı şairin eseleri ise ben ve ötesi, sonsuzluk kervanı ve çile gibi daha bir sürü eserleri vardır. Necip Fazıl Kısakürek şiir hakkında şöyle düşünmüştür. Bin dokuz yüz otuz iki yılından sonra şiirlerinde ve yazılarında dini ve siyasi konulara ağırlık verdiğini ve aynı zamanda şiir yazmak için fikir ve hislerinde oluşması gerektiğini yani ilham gelmesi gerektiğini söylemiştir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Yazar Ve Şair Sunuları

Yazar Ve Şair Sunuları

22 Mart 2017
260 views
İbrahim Şinasi Slayt İndir

İbrahim Şinasi Slayt İndir

16 Aralık 2015
1.183 views
Sait Faik Abasıyanık Sunusu

Sait Faik Abasıyanık Sunusu

14 Ocak 2014
807 views
Aziz Nesin Hakkında Bilgiler Sunusu

Aziz Nesin Hakkında Bilgiler Sunusu

5 Ocak 2014
614 views
Can Yücel Hayatı Sunusu

Can Yücel Hayatı Sunusu

1 Ocak 2014
693 views
Nazım Hikmet Sunusu

Nazım Hikmet Sunusu

1 Ocak 2014
722 views
Bunlar da var!
KUVVET VE HAREKET SUNUSU ıNDıR

KUVVET VE HAREKET SUNUSU ıNDıR

5 Mart 2013
358 views
OZMOS SUNUSU ıNDıR

OZMOS SUNUSU ıNDıR

23 Nisan 2013
331 views
DıZıLER VE SERıLER SUNUSU ıNDıR

DıZıLER VE SERıLER SUNUSU ıNDıR

4 Mayıs 2013
410 views
Değerler Eğitimi Nedir

Değerler Eğitimi Nedir

24 Aralık 2016
727 views
kordinat sistemi sunusu

kordinat sistemi sunusu

28 Mart 2011
276 views
AÇILAR

AÇILAR

6 Ocak 2012
353 views
Metehan Slaytı

Metehan Slaytı

15 Nisan 2010
872 views