Yıldız Parkı’nda Doğa ve Tarihle Kucaklaşmak

Yüz Germede Yeni Dönem İpek Estetiği

Yağlı Yiyeceklerin Zararları

Sevgilinizle Yapabileceğiniz Aktiviteler

Yüz Germede Yeni Dönem İpek Estetiği

Sağlık Sunuları 6 Ekim 2017
83 views

Yüz Germede Yeni Dönem İpek Estetiği

Estetik uygulamalarında ipek estetiği ipek gibi genç ve parlak bir cilt isteyenlerin en yeni trendi haline gelmiştir. Ameliyatsız yüz germede yepyeni bir döneme girilen ipek estetiği ile kısa sürede dayanıklı ve sıkı bir cilde sahip olmak artık mümkün.

Kadınların geçmişten günümüze gerek güzellik alanında gerekse tekstil ürünü olarak sıkça tercih ettiği ipeğin tırtıllar vasıtasıyla mucizevi dönüşümünden elde edilişi estetik uygulamalara da adını vermiştir.

İpek tekniğinde dikiş ve askılama yapılmadan ipek kadar doğal ve hassas ipler kullanılarak ciltte tıpkı ipek kozasının iç kısmında olduğu gibi düzgün ve sıkı bir şekilde dokunmaktadır. Kısa zaman içerisinde cildinizde ipek lifleri gibi kendiliğinden eriyerek yok olan ipler, aynı zamanda cildinizde güçlü bağ lifleri de oluşturmaktadır. Kolojen salgılarla beslenen cildiniz cilt üzerinde herhangi bir askılama işlemi yapılmadan askılama yapılmış izlenimi vermektedir ve bu uygulama gergin bir görünüm elde edilmesini sağlar. İpek kozasının geliştikçe sarıdan beyaza dönmesi gibi ipek tekniği ile cildinizde daha parlaklaşarak berrak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmaktadır.

V şeklindeki yüz çizgisinden hoşnut olmayanlar için ideal bir tercih olacak olan ipek tekniği bu yüz hattının zamanla U şekline dönüşümünü sağlamaktadır. Ayrıca çene kemiğinde pot bir deri görünümü olan kişiler ve ciltlerinin olduğundan daha sarkık olduğunu düşünen kişiler için de ipek koza tekniği uygun bir tekniktir.

İpek tekniği uygulanırken son aşama olarak tekniğe de adını veren ipek içersinde bulunan fibroin ve sericin gibi proteinlerden de faydalanmak adına ham ipek koza krem ile altın maske uygulaması yapılmaktadır. Etkisini yaklaşık 2 yıl göreceğiniz ipek tekniğini dilerseniz tekrar yaptırabilirsiniz.

İpek Tekniği Özellikleri

Türkiye’de şuan yalnızca Esteworld tarafından uygulanan teknik yarım saatlik bir uygulama ile gerçekleştirilmektedir.

Teknik lokal ya da genel anesteziye gerek duyulmadan krem anestezisi ile yapılmaktadır.

Organik ameliyatsız yüz estetiği olarak bilinen ve uygulanan teknikte kullanılan ipler daha etkin ve kısa sürede sonuç veren organik iplerle yapılmaktadır. Doğal askılama yapan bu iplerin alerji riski bulunmamaktadır.

Yüz germede başka tekniklerle çeşitli farklılıklar içeren ipek tekniği yönteminde yüzünüzdeki etki işlem sırasında far edilebilmektedir. Yüzünüzün tekniğin uygulanan kısmı ile uygulanmayan kısmında sonuçları anında gözlemleyebilirsiniz.

Organik ipler cildin alt dokusunu koza gibi sıkı bir şekilde dokuyarak kolejen üretiminin güçlenmesini sağlayarak hızlandırmaktadır.

Tercihinize göre 2 yılda bir tekrarlanabilecek ipek tekniğini cildin elastikiyetini kaybetmiş genç hastalarda güvenle tercih edebilmektedir.

İpek tekniği sonrası 0 ham ipek kozalar ile krem hazırlanarak cildinizin doğal proteinlerle dinlenmesi sağlanmaktadır.

İpeğin mucizesini fark eden kozmetik firmaları günümüzde artık ipek proteinlerini kullanarak çeşitli cilt bakım ürünleri imalatı gerçekleştirmektedir. İpekçilik sektörüyle uğraşanların ellerinin yaşlanmadığının ve cilt kalitelerinin yüksek olmasının gözlemlenmesi ipeğin cilt üzerindeki etkilerini kanıtlar niteliktedir. Tüm bu sonuçlar ipeğin dermokozmetik sektörüne de girdiğinin açıkça kanıtıdır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Orucun Faydaları

Orucun Faydaları

15 Eylül 2017
89 views
Sağlık Sunuları

Sağlık Sunuları

29 Mart 2017
111 views
Sağlık Sunuları

Sağlık Sunuları

21 Mart 2017
344 views
Sağlık Sunuları

Sağlık Sunuları

27 Şubat 2017
389 views
Uyku Apnesi

Uyku Apnesi

7 Nisan 2016
346 views
Bahar Yorgunluğunu Giderme Yolları

Bahar Yorgunluğunu Giderme Yolları

4 Nisan 2016
382 views
Estetik Operasyonları

Estetik Operasyonları

11 Mart 2016
385 views
Bakteriler

Bakteriler

4 Mayıs 2015
591 views
Bunlar da var!
SOLUNUM SıSTEMı SUNUSU

SOLUNUM SıSTEMı SUNUSU

30 Mart 2011
335 views
BıLıMSEL YAZI SUNUSU ıNDıR

BıLıMSEL YAZI SUNUSU ıNDıR

9 Mart 2013
347 views
mevlana

mevlana

25 Mart 2011
251 views
OLGU VE GÖRÜşLER SLAYTI

OLGU VE GÖRÜşLER SLAYTI

4 Ocak 2013
331 views
tam sayılarla toplama

tam sayılarla toplama

4 Mayıs 2012
274 views
KAPADOKYA AVANOS EVLERı SUNUSU

KAPADOKYA AVANOS EVLERı SUNUSU

20 Eylül 2011
382 views